Festiwal Navaratri

Navaratri- po Sanskrytu dziewięć nocy, albo święto nowej nocy, jest dziesięciodniowym festiwalem w Hinduizmie. Noc jest 9, ale dni pełne 10. To jest ogromny festiwal, obchodzony prawie w każdym stanie w Indiach, zarówno w południowych Indiach, jak i w północy.

Read more

Psycholog – warto czy nie warto ? Część I

Temat trochę dla mnie wstydliwy do pisania. Kto chwali publicznie że chodzi/ chodził do psychologa? Ludzie o tym głośno nie mówią, że chodzą do psychologa. W dzisiejszych czasach temat psychologa może przestało być tematem taboo. Ale żadna osoba nie chwali na forum że chodzi.  W […]

Read more

Festiwal Onam

Według naszej astronomii w Indiach, mamy 27 gwiazd. Thiruvonam jest jeden z nich. Onam jako festiwal trwa aż 10 dni. w tym roku od 22 sierpnia aż do 2ego września. To co roku zmienia się +/- 3 dni. Zależy od położenia gwiazd na niebie. Thiruvonam […]

Read more

Nowy rok Malajalski

Rok Malajalski, albo era Malajalski rozpoczyna się od miesiąca Czingam. Dzisiaj jest pierwszego dnia tego miesiąca. Nasz Nowy rok. Różnica między kalendarzem zachodnim, a naszym to 825 lat. 2020 minus 825 równa się 1195. Według naszego kalendarza mamy teraz rok 1195.

Read more

Ram janmabhoomi

Ram jest jeden z najbardziej znanym Hinduskim bogiem. Ram janmabhoomi to oznacza, miejsce gdzie bóg Rama się urodził. Janmabhoomi po Hindi oznacza miejsce urodzenia.

Read more

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox: