Konkurs- Moje wspomnienie o Indiach

Konkurs- Moje wspomnienie o Indiach

W lipcu zorganizowałem konkurs na mojej stronie Hindus w Polsce na facebooku Moje wspomnienie o Indiach. W ramach konkursu poprosiłem czytelników, aby napisali mi o swoich wspomnieniach z Indii. Nie muszą  być miłośnikami Indii żeby cokolwiek napisać. Jeśli by ktokolwiek wstydził coś napisać, prosiłem żeby napisali mi wiadomość prywatną. Ale widocznie się nie wstydzili 😀

czytaj więcej!

Moje dwa grosze na temat miłości

Moje dwa grosze na temat miłości

Może nie da się na ogół powiedzieć czy każdy Hindus ma takie same poglądy na temat miłości jak ja. Więc mała uwaga. Nie opowiadam za wszystkie 1.324 miliard Hindusów na tym świecie. Bierżcie to co wam tutaj piszę, ze szczyptą soli. Każdy ma swoją historie, prawda? Może jednak uda mi się coś ciekawego wam przekazać.

czytaj więcej!

Mówienie i pisanie- Dlaczego wolę pisać niż mówić

Mówienie i pisanie- Dlaczego wolę pisać niż mówić 

Bardzo często mam wrażenie że kiedy mówię, mam tendencję do mówienia za dużo. Myślę „Jay! Błagam, przestań gadać tyle. Nudzisz tą drugą osobę!” Mam wrażenie że mówię o wszystkiego i o nic, i ludzie zaczynają tracić chęć do słuchania to co im mówię.

Ale kiedy piszę, mogę skupić się na jednej rzeczy i trzymać jedną tematykę. Pozwala drugiej osobie czytać ten post w wybranym przez siebie miejsce. Mnie tam nie ma żeby ich oceniać czy faktycznie dociera do nich to co im mówię. Pozwól mi wyjaśnić…. czytaj więcej!

Hindutva

Hindutva

Hindutva to prawicowa ideologia która mówi ze Indie należy się do Hindusów (czytaj ludzie z wyznania Hinduizm). Hindutva przypomina o ludobójstwa Hindusów popełnione przez władców muzułmańskich kilkaset lat temu, i prosi młodych Hindusów aby się starali pomóc powrócić staro Hinduskich tradycji do Indii. Hindutva zachęca młodych Hindusów o odrzucenie kultury muzułmańskiej z Indii. Żeby Bharat(Indie) w końcu wróciła do swojej starej, potężnej jaźni.
czytaj więcej!

Monitor, ekran, telewizor, instruktor Jay

Prawdopodobnie zastanawiasz się, co to oznacza ten tytuł?
24 ego czerwca w Krakowie odbył się nasz coroczny festiwal Capoeira pod nazwą „Cracoviaxe”, gdzie nowych i starszych Capoeiristas otrzymali nowe pasy. Miałem okazję pojawić się na egzaminie, aby zostać instruktorem. W języku portugalskim istnieją różne nazwy dla instruktorów. Monitor, instrutor itd… Więc w Polsce śmiejemy się jak mówimy o instruktorów- Monitor, ekran, telewizor, 😀 hehe.
czytaj więcej!

Nie kiwaj głową Jay

Nie kiwaj głową Jay

Kiedy byłem w Indiach w maju, przeanalizowałem wiele rzeczy dotyczących mojego zachowania. Jak się zachowuję gdy jestem w Indiach i jak się zachowuję gdy jestem w Polsce. Czy tak samo? Czy jestem jedną osobą tu w Polsce i inną osobą w domu?
czytaj więcej!