Anglia – Moja miłość

Kilka dni temu otrzymałem kartę 'długoterminowego rezydenta UE’. Co to oznacza? Teraz nie muszę chodzić do Urzędu Wojewódzkiego kilka razy w roku. Przez kolejne 5 lat mam święty spokój. Muszę co roku wymienić kartę. Nie ma już papierologii 🙂
To również oznacza, że jestem uprawniony do uzyskania Polskiego paszportu. Gdybym zdecydował się uzyskać obywatelstwo Polskie, muszę złożyć podanie do prezydenta miasta(wciąż nie wiem jak to działa, muszę o tym przeczytać).

Anglia – Moja miłość

Rozmawiałem z kilkoma znajomymi, czy powinienem się starać o Polskie obywatelstwo, czy nie, jedna znajoma powiedziała, że ​​powinienem się starać.
Ale jest problem. Jeśli będę się starał o Polskie obywatelstwo, będę musiał zrzucić mojego Hinduskiego obywatelstwa. Dostałbym kartę od Państwa Hinduskiego(POI-osoba o pochodzenia Hinduskiego), która mówi, że się urodziłem w Indiach. Nie będę potrzebował wizę aby wjechać do Indii. Ale z kolei, straciłbym wiele przywilejów. Na przykład, już nie będąc obywatelem Indii, nie byłoby łatwo kupić nieruchomość w Indiach. Co najważniejsze, nie będę już traktowany jak Hindus(tylko expat, czyli osoba już nie mając kontakt z swoją ojczyzną). (Czy możesz sobie wyobrazić taką sytuację, jeśli kiedykolwiek będę musiał mieć wizę, aby odwiedzić swoją Ojczyznę?)
Więc powiedziałem jej „mhmm… nie jestem pewien. Gdyby chodziło o Brytyjski paszport, my Hindusi byśmy się nawet nie wahali. Ale o paszport UE? Nie jestem pewien”
Potem spytała, czemu wy Hindusi zawsze tak bardzo chwalicie Wielką Brytanię? Co oni tak naprawdę mają, czego Polska nie ma?

Sam się trochę wstydziłem. Dlaczego tak chwalę Anglię, jak by była obiecaną ziemię, czy coś takiego? 'Jay proszę nie pokazuj Polskę w złym świetle!’
To nie jest tak że Polska jest złym krajem .Żyję tu przez długi czas. Pozwól mi wyjaśnić…

Co najmniej 70 procent krajów na naszej obecnej ziemi, była kiedyś kolonią Angielską. Z dużych krajów, takich jak USA, Kanada, RPA, aż do małych wyspach Karaibskiej, jak Trynidad i Tobago, Jamajka itd..

Imperium Brytyjskie rządziła nas przez 200 lat. W tym czasie, wprowadzili swój system edukacji, system prawny (nawet zaczęliśmy pić herbatę z mlekiem ze względu na Anglików). Anglicy kochają curry tak bardzo, że stał się ich narodowym potrawem. Dzięki Anglików nasz system edukacji się polepszył(mamy światowej klasy uczelni w Indiach). Perfekcyjny poziom angielski(z trochę śmiesznym akcentem oczywiście), pozwoli nam pracować w korporacjach, i na każdym kącie tego Świata

Anglicy również mieli na nas zły wpływ……

Według starożytnych pismach Hinduskich, ludzie byli podzieleni na różne klasy(ze względu na swoją profesję. Duchowie, wojownicy, urzędników, robotnicy). Brytyjczycy uważali że brązowy kolor jest brudny, i wprowadzili nietykalność (Untouchability). Ludzie którzy mieli ciemną inkarnację, nie mogli dotknąć Angielskiej elity. Tylko bielsi Hindusi tacy jak Duchowie i Wojownicy, mogli zbliżyć się do nich. W dużym mierze wykorzystując nasze teksty wedyjskie(i trochę naszą naiwność), podzieli nas Hindusów jeszcze bardziej. Przez to zaczęliśmy się wstydzić o naszą pochodzenie, i kolor skóry.

To także zniszczyło nasz szacunek do siebie. Gdy Anglicy odeszli, ludzie ciemni byli nadal uważani za brudnych przez innych Hindusów. Nadal uważamy, że biały jest piękniejszym kolorem (kremy wybielające wciąż sprzedają się jak świeże bułki).

W dużym skrócie, uważamy że Anglicy są bogami! Uwielbiamy angielski humor. Kochamy ich muzykę (szczerze, myślę że Anglicy są bardzo zdolnymi muzykami).
Anglia się kojarzy z dobrą pracą, wysokiego poziomu życia, edukacji i systemu zdrowotnego. Więc jeśli zapytamy jakiegoś Hindusa: „Czy chciałbyś mieszkać w Wielkiej Brytanii i dostać paszport Brytyjski?” Nie byłoby ani chwili wątpliwości, że każdy by tego chciał. Nawet kosztem utraty Hinduskiego obywatelstwa.

Po tej dyskusji ze znajomą, jestem przekonany że chciałbym otrzymać obywatelstwa Polskiego(jednak :)). Wiem, że nigdy nie będę Polakiem. Są rzeczy które nie da się zmienić. W Indiach jest takie powiedzenie: „Jeśli kruk się wykąpie, nie będzie białym żurawiem”. Nie mówię tylko o kolorze. Ale nigdy nie będę miał mentalność Polaka. Mogę próbować, ale nieszczęśliwie. Myślę, że obywatelstwo Polskiego dałoby mi wiele korzyści. Mogę podróżować do wielu krajów bez wizy. Ale w środku zawsze zostanę Hindusem 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: