COVID-19 w Indiach

Nie jestem ekspertem od Koronawirusa, ale przedstawię kilka informacji związane z Koronawirusem w Indiach. Może ci to zaskoczyć.

najpierw trochę pozytywnych newsów

Vaccine maitri

Vaccine to wiadomo znaczy szczepionka. Maitri po sanskrytu oznacza przyjaźń.

Vaccine maitri jest programem sponsorowanem przez naszego rządu gdzie w gratisie rozdajemy szczepionkę Covaxin dla ludzi z biednych krajów z Afryki i nie tylko. Covaxin tak przy okazji jest wynalazkiem Indyjskiem i dzięki tego programu Vaccine Maitri, wiele krajów mogło szczepić swoich obywateli. Np dużo krajów z Karaiby, Pakistan, czy Bangladesh dostali kilka milion dawek Covaxin za darmo. Do dzisiaj 10.6 milion dawek Covaxin rozdaliśmy za darmo.

Pewnie pytasz czemu rozdaliście za darmo. Czy to nie jest dobry biznes żeby coś zarobić przy okazji? Oczywiście jak już rozdaliśmy te szczepionki na początek za darmo, i te kraje widzieli że to działa, zaczęliśmy eksportować. Eksportowaliśmy już 35.8 milion dawek.

Oprócz Covaxin, również mamy licencję na produkowanie szczepionki Asta Zeneca. Dzięki temu że koszt produkcji mamy tani w Indiach, można było póżniej posprzedawać zagranicy za mniejszą cenę. Oczywiście za produkowanie Astra Zeneca musimy zapłacić opłaty licencyjne. W tym przypadku Asta Zeneca zarobi dużo pieniędzy.

Nie wiem czy te szczepionki które dają w Polsce od Astra Zenecy również pochodzi z Indii. Nie wiem szczerze. Jak by ktoś znalazł chipa w środku, to nie od nas.

Jeszcze wspominam że WHO ma tak zwany program o nazwie COVAX gdzie dzięki krajów tak jak Indie, można było te leki przeciwko Covid-19 produkować za niewielką sumę i dać krajom z trzeciego świata. Według informacji z WHO 38 milion dawek już zostało rozdawany. Ludzie z 100 różnych krajów mają już dostęp. Głównym sponsorem tego programu jest SII z Indii. Serum Institute of India Prywatny koncern z Indii produkując Hinduskie Covaxin i zagraniczny Astra Zeneca. Dużo krajów nam podziękowało za tą akcję. 

Ciekawostka numer 1

Wiecie że były takie akcje że firma Pfizer np żądał bazy wojskowe czy inne majątki w krajów takich jak Brazylia jako zabezpieczenie? To było warunek podpisania z nimi kontraktu? Co jeśli dany obywatel kraju nie będzie żył po wstrzyknięcie szczepionki od Pfizera? Właśnie to jest ten brzydki aspekt tego biznesu.

A Indie np nie stawiał takich warunków rozdając szczepionki czy sprzedając Covaxin w Brazylii. Przez to chyba Brazylijczycy chyba nas lubią. Generalnie ludzie w Ameryki południowej nas dobrze postrzegają. O tak powiem.

Dobrze, koniec słodzenia Indii.

Trochę statystki

liczba całkowitych zgonów spowodowanych przez Covid-19, do 30.04.2021

Polska– 67,073, USA– 572,725, Włochy– 120,544, Indie- 204,832, Francja- 102,665, Niemcy- 82,865

Teraz najciekawsza statystyka- Liczba zgonów na milion osób

Polska– 1766,43 , USA– 1744,84 , Włochy– 1999,16 , Indie- 149 , Francja- 1530,95 , Niemcy- 996,78

Widzicie że liczba zgonów w Indiach mamy 149 na milion osób tylko. Czemu tak mało? Nie wiem. Może dlatego że mamy odporność stadną. Jest tam ciepło i dużo różnych bakterii.

generalnie powiem tak że nie zlekceważyliśmy tą pandemię. Każdy województwo ma teraz swój osobny warunek przeciwko Covid. Np osoba która chce wejść do Województwo Rajasthan musi mieć certyfikat potwierdzając że ma negatywny wynik z Covid-19.

Czemu głośno mówią że w Indiach jest bardzo żle?

Propaganda

Pewnie w ostatnich czasach widzieliście zdjęcia ludzi/ lekarzy czy pracownicy miasta masowo palących trupów w środku miasta, albo w krematoriach. Na stronie Getty images takie zdjęcia pod autorstwa jakiegoś znanego fotografa są sprzedawane po 23000 rupi. Czyli prawie ponad 1200 złotych. Właśnie takich newsów się sprzedaje. Jak Washington post czy Times czy BBC piszą o biednych brązowych hindusów nieradzącymi się z Covid19, pewnie im przynosi to dużo satysfakcji. Może wy Polacy tego nie zrozumiecie.

Do czego to porównywać? Może Niemcy czy Rosjanie kiedyś cieszyli z zgonów Polaków podczas wojny albo zrobili jakąś propagandę przeciwko Polaków? Pewnie was nienawidzili dużo Niemców tak? To jest coś ten deseń.

Oni nas dalej nie lubią tak przy okazji. Jak nawet kolonizacja się skończyła, ich nienawiść do Hindusów trwa dalej.

Ciekawostka numer 2

Wiecie że w Stanach w Nowym jorku ich governor Pan Cuomo wytrzymywał informacji o liczby zgonów, prawie 8000 tyś starszych ludzi? Przyznali się że 8000 parę osób zginęli na Covid, a tak naprawdę liczba prawdziwa była około 15 tysięcy parę osób. Przez długi czas trzymano tych zwłoki w chłodniach i nie poinformowali o tym nikomu.

Czemu o tym mówię? Bo to się działo w stanach, a nie w Indiach. Jak już brązowy Hindus wytrzymałby takie informację, o tym by się głośno mówili. Ale jak to juz stało się w stanach i Cuomo jest liberalem wszyscy to jakoś zapomnieli. Tak działa media. Wy też pewnie o tym nie słyszeliście, bo nikt o tym nie napisał. Nie jest to ciekawy news. NIe ma dużo kliknięcie na takich news w portalach internetowych. A musi być przyciągająca nagłówka i piękny zdjęcia do tego.

Obecna sytuacja

Moje rodzice już zostali szczepieni. Wszyscy ludzie powyżej 18 roku życia już mogą się szczepić w Indiach. Covaxin i Astra Zeneca obie szczepionki są zastosowane. Koszt szczepionki wynosi około 16 złotych za jedną dawkę. Rząd nie zarabia na sprzedaż tych szczepionek.

Mamy obecnie w Indiach drugą falę. Wszyscy są przerażeni. Moja mam ciągle mówi o zgonów czy o tym że jest bardzo żle. Ojciec np o tym nie mówi. To chyba zależy od osoby. Moja mama bardzo lubi się martwić.

Nikt w rodzinie nie zmarł na Koronawirusa. Babcia od strony matki ma 87 lat, i jest zdrowa. Nie ma koronawirusa. A matka mojej cioci już ma koronawirusa, ma 90 lat i jeszcze jakieś inne choroby. Narazie jest stabilnie.

Co prawda brakuje nam w Indiach trochę miejsca na pochowania tych osób którzy nagle zginęli na Covid-19. Nie byliśmy przygotowani na tyle zgonów. Jesteśmy krajem o ludności 1.366 miliard osób. Więc nie ma dużo działek pustych aby chować tych martwych ludzi. Więc na szybko muszą kopać wolne miejsce na ziemi aby pochować kolejną osobę. Ale to nie znaczy że jest armageddon. Jest żle ale to troche jak było w Polsce z pół roku temu. Gdzie wasz minister od zdrowia ogłosił że już zrezygnuje bo już nie był w stanie kontrolować tego wirusa. Nie wiem czy zrezygnował w końcu.

Pomóc od każdy zakątek świata

Obecnie w Indiach brakuje nam tlen dla pacjentów w szpitali. Jak już rozdaliśmy dużo Covaxin w ramach programu Vaccine maitri, teraz reszta świata nam zaczęła pomóc. Kraje jak Niemcy czy Singapore szybko przygotowali kilka maszynów do produkowania tlenu czy inne potrzebne rzeczy do walki z Covid-19. Nasz rząd odebrał te rzeczy za pomocą naszego Wojska. Nasze Wojsko też dużo zaangażuje pomóc nam z walką z Covid-19. Stany nam rozesłał produkty o wartości 100 milion dolarów. Nawet Unia europejska dużo pomóc nam oferował. Więc jest naprawdę lepiej. Nie wiem czy wszystko za darmo. Pewnie nie.

Ciekawostka numer 3

Wiecie że prawie 97 procent ludzi wychodzą od tego wirusa zdrowi w Indiach. Ale przez to że mamy tak dużo ludzi, Wydaje się że jest tam bardzo żle. Jest żle ale nie będzie koniec świata.

Ciekawowstka numer 4

Covaxin, czyli szczepionka pochodzocą się z Indii dobrze działa na przeciwko wirusa który w ostatnim czasie się mutował w naszym kraju. Ten Indyjskie mutant się nazywa B.1.617. Pierwsze znaleziono w Indiach, a teraz jest już w 17 różnych krajach. To według badania od organizacji badawczego o nazwie ICMR z Indii.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: