Dla matki swoje dziecko jest najpiękniejsze

Nie ważne jaki jest nasz stosunek do mamy czy do rodziców. Oni i tak nas lubią. To się sprawdza w każdym zakącie Świata. Tak samo nie ważne jaka partia wygrywa, czy to prawicowa czy lewicowa. Ludzie którzy urodzili w danym kraju mniej więcej czują się jak u siebie. Jak u własnej mamy. Przyjezdnych albo imigrant może nie do końca tak. Nie prawda?

W Indiach partia BJP właśnie wygrała drugą kadencję (dla tych którzy nie mają pojęcia co się dzieje w Indiach, BJP jest prawicową partią polityczną).

Ja na codzień jestem apolityczną osobą, ale po cichu lubię tą partię BJP.

(a propos, nie jestem PIS’ owcem. Prawicowa w tych czasach brzmi trochę żle.)

Indie przez wiele lat były rządzone przez partię Congress. Znany Hinduski polityk Rajiv Gandhi był jej członkiem, a po jego odejściu żona, następnie syn i córka. Tak zwany Dynasty politics. Kojarzycie prezydenta Busha? Bush senior, i jego syn Bush, kuzyn Jeb Bush wszyscy byli politykami. Coś w tym stylu. Ja strasznie nie lubię kiedy politycy siedzą na laurach. Congress właśnie siedział na laurach.

Prawicowy może mieć jedno znaczenie dla Hindusów, a kompletnie inne dla Polaków.
Co to jest być prawicowym W Polsce?

 • Chronienie interes Polski- Żeby Unia nie dyktowała co Polska ma zrobić na kazdym kroku.
 • Nie przyjmowanie uchodźców- Żeby imigrantów z krajach Arabskich nie przyjechali masowo jak w Niemczech.
 • Make in Poland- Żeby ludzie kupowali więcej Polskich produktów. Więcej wsparcie dla Polskich firm. Żeby Polska gospodarka zyskała.
 • Wsparcie finansowe dla biednych(500 +).
 • Chronić Polski od wrogów(czytaj przybliżać się bardziej do Stany Zjednoczone, bardziej asymilować się do NATO).
 • Budowanie więcej dumę u obywateli. Nauczyć młodych Polaków o przeszłość. O Wojnie. O tym jak ciężko starali pradziadkowie uzyskać wolność dla Polskę. Żeby młodzi zaczęli się interesować z Polska Historią

jak wygląda prawicowość w Hinduskim kontekście.

 • Mniej gadania, więcej robienia. Politycy dużo obiecują a mało robią. Wzrost w gospodarce, albo pensja minimalna dla biednych. BJP moim zdaniem nie tylko obiecuje, a robi robotę.
 • Zwalczyć ogień ogniem- Pakistan atakuje nas? Nie ma problemu. Też was atakujemy. Terroryści z Pakistanu potrafili nam atakować bardzo często, a my zawsze szukaliśmy jakiś kompromis i rozmowy. Nigdy więcej. Zabić tych terrorystów! BJP właśnie zwalcza ogień ogniem.
 • Politycy które nie kradną. Kiedy Congress nas rządzili, było bardzo dużo prania pieniędzy, Dużo polityków oszukiwali naszych banków i próbowali uciec do Londynu. BJP ich wszystkich powoli ściągają powrotem do Indii(Congress by tego nie zrobił)
 • Przyciąganie szacunek do swojego Państwa- Przez wiele lat jak congress był w władze, USA, Niemcy czy Anglie nas zlekceważyli. Jak już Modi wygrał, ich stosunek do nas uległ dużo zmianę. Wszyscy patrzą na nas teraz z szacunkiem niż kiedyś.
 • Zachowanie tożsamość kraju. indie jest krajem gdzie żyjemy według zasad Hinduistycznych. Muzułman i Chrześcijanin też ma w Indii miejsce. Wszyscy żyjemy w pokoju. (Ja mam dużo znajomych Hindusów z różnych wiar. Dla mnie każdy jeden jest dobrym człowiekiem). Ale nie ma tu miejsca na prawo Szariatu. To w Pustynii można praktykować. BJP zlikwidował to prawo, gdzie congress zawsze chciał zadowolić Muzułmanów radykalnych, i nie zlikwidował prawo Szariatu(Congress ten sposób kupował głosów od Muzułmanów od wielu lat).

Czy ja w Polsce czuje się jak u mamy?
Tak. Już się zadomowiłem w Polsce. Już nie raz zapominam nawet że jestem tu obcy. Cieszę się że żyję w Polsce, a nie w Los Angeles czy w Hamburgu Tam to dopiero bym zaginął.
Mój kuzyn musiał wyjechać z Hamburgu, dlatego że miał ciągle kontrolę przez policjantów. Dzień w dzień. Nie ważne gdzie on był. A drugi mój kumpel ze szkoły musiał wyjechać z Los Angeles’u. Jak już Trump wygrał wybory w Stanach, stosunku ludzi do cudzoziemców pogorszyło. Poza tym Trump już nie chce dać zieloną kartę Hindusom. Więc mój kolega postanowił się wrócić do Indii.

Muzułmanie w Indiach w kolei, coraz częściej odczuwają kłopot z radykalnymi Hindusami. Narodowcy biją muzułmanów, albo czasem i nawet mordują ich, bo jakiś muzułmanin w domu trzyma krowę(może chce tą krowę zabić na mięso?) albo dlatego że Muzułmanie nie śpiewają nasz hymn narodowy podczas dzień niepodległości.

Podsumując
Wiecie o co mi chodzi? Każdy obywatel z danego kraju czuje się jak u siebie, ale przyjezdnych albo imigrant już nie. Odtąd BJP jest w władzy, muzułmanie czują mniejszością. A w USA, Meksykanin lub Hindus żyje w strachu, bo Trump chce ich wygonić. Obywatel danego kraju nie czuje dużo różnic, czy wygrywa lewicowa partia czy prawicowa. Tych którzy są imigrantami, albo wyglądając trochę 'obcymi’ jednak nie czują się jak u swojej mamy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: