Dziel i rządź

Stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach i występowaniu jako rozjemca zwaśnionych stron.

Ta praktyka często została stosowana przez Brytyjskie Imperium, do podbijania nowych terytoriów na całym świecie, i do utrzymywania kontrolę nad ludźmi mieszkających w tych terytoriach.

W przypadku Indii, kiedy Brytyjczycy przybyli u nas w 1612 r., mieliśmy praktycznie ustabilizowaną sytuacje społeczną. Może mieliśmy trochę konflikt z muzułmanami, ale przeważnie dało się żyć. W bardzo krótkim czasie, Brytyjczycy stworzyli konflikty między Hindusami wierzących w Hinduizmie, i z Hindusami praktykujących Islam. To spowodowało że dużo część muzułmanów rządzili swoje odrębne Państwo. Wtedy Sir Cyril Radcliffe razem z Mahatma Gandhim i Jinnah, stworzyli osobny kraj. Kraj tylko i wyłącznie dla muzułmanów. Kraj który w dzisiejszych czasach nazywamy Pakistanem. Jinnah, tak dla waszej informacji, jest ojcem Pakistanu. Tak jak dla nas Hindusów ojcem był Mahatma Gandhi.

W przypadku Indie i Pakistanu, taktyka dziel i rządź świetnie się działało. Indie był wtedy bardzo dużym krajem, mając ponad 5000 lat bogatej historii. W ciągu zaledwie 300 lat, Brytyjczycy zniszczyli naszą samopoczucie, i stworzyli problemy między ludźmi i dzielili ich na podstawie koloru skóry, i ich poziomu wykształcenia. Brytyjczycy tak namieszali w naszej głowie, że nadal walczymy o Kaszmir z Pakistanem. Do dzisiaj przez ten spór, około 200,000 ludzi nie żyje. W tym policjanci, i zwykli ludzie. A walka o Kaszmir toczy się dalej.

A co się działo w Bliskim wchodzie? To że mieli ponad 3000 lat historii, to nic dla Brytyjczyków. W ciągu 30 lat, przez namieszanie Brytyjczyków, stworzyły się nowe sztuczne Państwa, takich jak Jordania, Palestyna ​​i Izrael. Nie twierdzę, że Żydzi nie zasługują na swoje własne państwo. Niech mają swoją własną ziemie.
Do tej pory Izrael i Palestyna kłócą się o West Bank. Wygooglujcie słowo Iron dome na Youtube, i wszystko będzie jasne. Co tam się dzieje to nie jest do opisania. Dzień w dzień problemy. A Brytyjczycy sobie żyją dalej we własnym kraju szczęśliwie, a w innych krajach ludzie się cierpią.

Rzućmy okiem na chwilę na Stany Zjednoczone, Kanadę i Australię. Również były kolonie imperium Brytyjskiego. Patrząc na mapę tych krajów, widzimy że państwa są podzielone na ogromne bloki i każdy tych bloków nazywali stanami. Wygląda na to kilka generałów spotkali się przy whiskey, wzięli sobie ołówki i zaczęli sobie narysować nowe stany na mapie świata. Wygląda to zbyt sztucznie. Sztuczna historia która zniszczyła wieloletnią historie danego kontynentu/ kraju.

Nie ma takiego Imperium, który stworzył tyle chaosu i spowodował przesiedlenie tylu ludzi w tak krótkim czasie, jak Imperium Brytyjskie.

Śmieszne jest to że dla nas Hindusów, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są wciąż krajami naszych marzenia. Pragniemy tam zamieszkać na stałe. Zapomnieliśmy, co zrobili Brytyjczycy w dawnych czasach, i jak zniszczyli naszą kulturę i nasze dziedzictwo. Funty brytyjskie i brytyjski styl życia są dla nas o wiele bardziej atrakcyjne niż nasza historia. Smutna prawda.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: