Homoseksualizm w Polsce

Homoseksualizm w Polsce

W Polsce homoseksualizm jest w dużym stopniu zaakceptowany w społeczeństwie, w porównaniu do Indii, gdzie jest to uważany jako zjawisko nienaturalne.
Istnieją kluby przeznaczone specjalnie dla homoseksualistów, i są imprezy przeznaczone dla nich by się spotykać i tworzyć relacje.

Mimo że homoseksualizm jest w większym stopniu akceptowany w Polsce, istnieje tendencja do traktowania osób homoseksualnych jako obywateli drugiego stopnia w porównaniu z osobami heteroseksualnymi. Wielokrotnie słyszałem jak ludzie w Polsce(przeważnie mężczyźni, ani razu nie udało mi się to usłyszeć od kobiet) nazywają innych mężczyzn(którego wcale nie znają, albo i znają) jako „pedał”. Nawet jeśli druga osoba nie jest homoseksualistą, słowo „pedał” okazało się czymś bardzo modnym, aby nazwać drugiej osobę którego nie lubisz.

Ludzie mają wrażenie że homoseksualni mężczyźni i kobiety, są zainteresowani spotkaniem się tylko dla nieobowiązkowego seksu i po prostu chodzą do barów, aby znaleźć partnera na jedną noc. Nawet ja byłem zmuszony uwierzyć że homoseksualiści nie są zwyczajnymi ludźmi i nie są w stanie stworzyć normalny związek opartych na emocjach i zaufaniu. Niewiele wiedziałem o Homoseksualizmie aby mieć o tym jakiekolwiek opinie. Teraz po kilku latach zamieszkania w Polsce, wiem że oni tak samo jak osoby heteroseksualne,  mogą tworzyć związki oparte na emocjach i zaufaniu.

Niedawno temu na YouTubie widziałem eksperyment społeczny, w którym grupa ludzi sprawdzali tolerancję społeczeństwa na homoseksualizm w różnych częściach świata. Dwóch mężczyzn trzymających się za ręce pochodzili po ulicach w dużych miastach metropolitarnych, aby sprawdzić jak ludzie na to mogą zareagować. W krajach takich jak Hiszpania, Portugalia, Francja, ludzie nie przejmowali się z tym zwyczajem. Byli zbyt zajęci albo po prostu nie zwrócili na to uwagi.

W Rosji np, bardzo często te pary spotykali się z agresją i nienawiścią. Nawet kobiety się wkurzyły że dwaj mężczyźni trzymają się za ręce i a chodzą tak O.

W Polsce raz widziałem dwóch obcokrajowców trzymających się za ręce i idących przez środku miasta. Nikt nie zwrócił na nich szczególnie uwagi. Z tego co słyszę, nie jest możliwe aby mężczyźni w Polsce trzymali się za ręce i tak chodzili. Mogą za to być pobici czasem. W dużych miastach takich jak Warszawa, czy Kraków jest o wiele łatwiej być homoseksualnym mężczyzna niż powiedzmy w Łodzi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: