Jak kobiety dbają o swoje piękno i zdrowie w Indiach?

Jak kobiety dbają o swoje piękno i zdrowie w Indiach?

W czasach mojej babci, przed kąpielom kobiety masowały swoje ciało olejem. Preferowano olej kokosowy.

Wtedy nie mieliśmy łazienek; sedes, czy pryszniców. Większość ludzie mieli mały staw wodny na swojej działce, a mężczyźni i kobiety często kąpali się w tym stawie lub w lokalnym stawie we wsi. Kobiety siedziały przy stawie i smarowały olej na swoje ciało i czekały pół godziny przed zmyciem.

Thali– Thali to naturalny preparat wykonany z Hibiscus.. Kobiety używają to jako szampon do włosów. Hibiscus jest gotowany w wodzie wraz z trochę liśćmi. Później można wyciąć żółtawy zielony eliksir, który następnie nanosi się na włosy. Thali pomaga leczyć świąd i łupież. Pomaga również zapobiec siwieniu włosów. Wiele lindyjskich kobiet ma długie, czarne włosy dzięki thali

Kurkuma

Kasthuri manjal. Jest to rodzaj kurkumy, który różni się od tradycyjnej kurkumy(curcuma genus).

Kuda manjal – jest to kolejna odmiana kurkumy, która ma wysoką wartość leczniczą. Jest stosowany w wielu lekach Ajurwedyjskich(starożytny Indyjski system leczenia).

KudaManjal i kasthuri manjal moczy się w wodzie przez noc, aby była miękka. Kiedy staje się miękka miażdżymy do pasty. Kobiety stosują to na ciele, a także na ciele swojego dziecka. Pomaga łagodzić skórę przed zadrapaniami. Czasami jest także mieszany z oliwą z oliwek lub innym olejem do gotowania i stosowany ustnie.

Jak kobiety dbają o swoje piękno i zdrowie w Indiach
Kuda manjal(rodzaj kurkumy)

Kredki do Oczu– W Hinduskich domach kobiety palą lampy z brązu każdego dnia wieczorem przed zachódem słońca. Wtedy będą zbierać płomień na tace, a wkrótce węgiel z płomienia gromadzi się, tworząc pastę. Kobiety używają tego do barwienia powieki, a także kolorować oczy swoich dzieci. Węgiel zbierany w ten sposób jest zdrowszy dla oczu niż sztuczne lakiernie kupione ze sklepu.

Encha (Acacia caesia) – Encha jest kora roślin włóknistych, która rośnie w południowych Indiach. Wygląda jak kora z powłoki kokosowej. Zamiast mydła kobiety używają to jako zarośli do mycia ciała podczas kąpieli. Jej wartości lecznicze obejmują leczenie astmy, chorób skóry i zaburzeń miesiączkowych u kobiet.

Puder z fasoli mung- Usuwa martwe komórki skóry i rozjaśnia teksturę skóry. 50 g Fasole zanurzymy przez noc w misce i rano zmielimy w drobną pastę. Dodajemy do tego  łyżkę miodu i łyżkę olej z migdału. Ten preparat smarujemy na całą twarz i zostawiamy przez 20-30 minut i później opłukamy zimną wodą. To daje zdrowy błask do naszej skóry.

Kumkuma lepam(Krem ze szafronu)- Jest to krem z szafranu, sandalu i kurkumy, który można kupić w normalnych sklepach z lekami w Indiach. Szafran pomaga w usuwaniu czarnych plam i usuwa pryszcze ze skóry. Sandał z drugiej strony pomaga w łagodzeniu skóry i zabija zarazki. Kurkuma zapobiega swędzeniu skóry i jest antyseptyczna. Jest również antyrakowa.

W ostatnim czasie, ludzie w Indiach zaczęli używać sztucznych produktów, aby dbać o swoje piękno i zdrowie. Ponieważ nie mają czasu, korzystają z usług salonów piękności, aby wyglądać i czuć się dobrze. Szampony i mydła zastąpiły tradycyjne leki. Maybeline, revlon i L’Oreal zastąpił wiele tradycyjnych Idyjski naturalnych kremów i ziół.

Mimo że wiele tradycyjnych praktyk już dawno minęło, mężczyźni i kobiety w wioskach wciąż używają tradycyjnych metod by wyglądać lepiej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: