Jak mieszkają Hindusi?

W Indii większość rodzin z klasy średniej, nie może sobie pozwolić na kupna własnych domów. Postanawiają żyć w małych blokach i mieć pokój, który może zmieścić się małą 4 osobową rodzinę, zamiast kupować dom i płacić 10 krotnie więcej za kredyt. Średnia powierzchnia wynosi od 30-40 metrów kwadratowych. Byłby salon, mała kuchnia i bardzo mała łazienka.

Z drugiej strony, Hindusi, którzy mogą sobie pozwolić na życie we własnym domu, wolą kupić pustą działkę i zbudować dom niż kupno mieszkań. Zazwyczaj budują domy w mniej zaludnionych częściach kraju, ponieważ koszt posiadania ziemi jest mniejszy w tych obszarach niż w dużych miastach. W takich domach powierzchnia wynosi od 80 do 200 metrów kwadratowych. Domy mają dwa piętra, 3-4 sypialnie, 1 dużą kuchnię i mały ogród.

Obecnie apartamenty są bardzo popularne, z powodu braku gruntów pod budowę domów.

W Indiach staramy się o pożyczki mieszkaniowe przy zakupie/ budowie domu. Niektórzy kupują dom gotówką, ale są ich bardzo niewielu.

Ponieważ koszt zakupu gruntu jest bardzo wysoki, Hindusi rodzice pomagają swoim dzieciom w budowaniu ich przyszłych domów. Kiedy ich dzieci są w bardzo młodym wieku, rodzice inwestują pieniądze na działkę i zaczną oszczędzać na budowę domu. Młodszych par, i młode Hinduskie kobiety lub mężczyźni nie mają szans na posiadanie własny dom na początku swojej kariery. Pożyczki bankowe w Indiach są bardzo trudne do uzyskania. Musisz posiadać własne aktywa lub mienie jako zastaw do otrzymania pożyczki bankowej.

Rodzice, którzy mają córkę, kupują działkę w rezerwie na przyszłość, kiedy ich dziecko mają już 3-5 lat. Kiedy nadejdzie właściwy moment, aby wysyłać swoją córkę z godnym facetem, inwestują wszystkie swoje oszczędności w budowę domu w tej działce. Jeśli przyszła panna młoda ma swój własny dom, łatwiej jest jej uzyskać bardzo obiecującego męża. Pan młody i rodzina wolą raczej wybrać panną młodą, która ma własny dom.
Nawet najbiedniejsi ludzie, starają się budować domy z dobrymi materiałami. Gdy tylko mają ziemię, największa przeszkoda jest już za nimi. Następnie jest czas na budowę podstawową strukturę domu, okablowanie elektryczne, instalacja gazową i podłączenie przewodów wodnych. Na szczęście my nie musimy izolować naszych domów, jak w Europie, ponieważ pogoda jest słoneczny przez cały rok i nie mamy zimy jak w Europie. Domy zbudowane są z betonu, ponieważ mamy bardzo ciężkie monsuny. Monsuny w Indiach mogą być czasami bardzo mocne i trwać 3 do 4 miesiące, a domy muszą być trwałe, aby wytrzymać ciśnienie wody. Podczas budowy nie używamy gipsów, ponieważ mamy wilgotną powierzchnie i gips może nie wytrzymywać wilgotność. Większość okien są drewniane niż plastikowe. Okna drewniane są tańsze w Indiach, ponieważ mamy dostęp do dużo drzewa. Większość domów indyjskich ma tradycyjną indyjską toaletę. Niektóre domy mają jedną Indyjską a dodatkowo jedną europejską toaletę. Ludzie ze starszym wieku używają europejskiej toalety, a nie tradycyjnej (ze względu na zdrowie)

Tymczasem w Polsce średni dom ma 50 metrów kwadratowych powierzchni. Około 90 procent polaków posiada pożyczkę bankową. Wolą mieć własny dom, a co miesiąc płacić bankom pewną sumę pieniędzy, niż płacić komuś czynsz przez wiele lat. Polacy wierzą, że płacenie komuś czynszu za wynajęcie dom jest tylko wyrzuceniem pieniędzy do kosza. Większość kredytów bankowych w Polsce wynosi 30 lat.

Zakup od deweloperów jest najłatwiejsza droga dla wielu Polaków, ponieważ nie muszą się martwić o kupna gruntu i wynajmowanie wykonawców do budowy domu. Ludzie, którzy konstruują własne domy, robią to głównie w wioskach, gdzie koszt kupna działkę i budowa domu jest znacznie mniejszy niż w mieście. Jest to bardzo podobne do tego, jak to jest w Indiach. Głównym kosztem budowy domu w Polsce jest izolacja. Ponieważ w zimie temperatura może dojść do minus 20 stopni. Izolacja jest warunkiem koniecznym dla wszystkich domów.

Bardzo często młode pary polskie ubiegają się o pożyczki bankowe. Banki bardzo chętnie udzielają pożyczki, ponieważ ich sytuacja finansowa wygląda bardzo obiecująca. Wiele młodych Polaków kupują swój dom w wieku 28-30 lat. Samotne/ rozwiedzione polskie kobiety również kupują domy i nie mają problemów z uzyskaniem kredytu samodzielnie. Banki chętnie udzielają pożyczek młodym profesjonalistom. Rząd polski daje również zachęty młodym studentom, którzy chcą kupić swój pierwszy dom. MDM (mieszkanie dla młodych) to platforma która daje studentom łatwy do wypożyczenia sumę pieniądze po bardzo przystępnych stopach procentowych. Ułatwia to im uzyskiwanie kredytu bankowego.

Po 4 latach wynajmu pokoju we Wrocławiu, postanowiłem kupić swój dom w Polsce. Mimo, że koszt mieszkania we Wrocławiu jest bardzo wysoki, a koszt płacenia kredytu bankowego jest taki sam jak czynsz, za który co miesiąc płacimy za wynajęty dom, myślę, że warto zapłacić za własny dom, niż komu innemu. 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: