Kompleks Polaka II

Kompleks Polaka II

Polacy są przeznaczeni tylko do pracy fizycznej

Od momentu wejścia Polski do UE, wielu ludzi osiedliło się w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii itd. Co roku studenci wyjeżdżają do tych krajów do pracy, aby zarobić pieniądze na kolejny rok akademicki. Po co pracować w fabryce w Polsce za 8 zł za godzinę, kiedy możesz zarobić 10/12 € za godzinę w Holandii lub Niemczech?
Niektórzy są źli że Polacy kradną im pracę. Wielu Polaków robią fizyczną, ciężką pracę, której większość Niemców i Brytyjczyków by nie chcieli wykonać(ludzie zawsze znajdą coś, na co można by narzekać nie?)

Jestem pewien że Polacy mają kompleks z tyłu głowy, że to oni wykonują pracę które większość Niemców, czy Holendrów nawet nie chcą zrobić. Bo Polaka na to stać. Gdybym był Polakiem, najprawdopodobniej miałbym ten kompleks. Ludzie będą narzekać na Polaków kradnących ich pracę, ale Polacy muszą jakoś ugryźć zęby i pracować. Wszyscy musimy przetrwać na tym świecie, prawda?

Kompleks o swoich rodaków, o swoją historię

Tutaj jedna mała uwaga. Ja nie znam waszej historii i nie boję się tego przyznać. Nie wiem co przeżyliście wasze dziadkowie w tam tych latach. To co ja porównuje w tym blogu jest z perspektywy Hindusa, z tego co się dzieje w dzisiejszych czasach. Jeśli więc myślicie że pisząc te teksty, nie mam prawa pisać o waszej historii, proszę, weźcie pod uwagę to co pisałem powyżej.

Teraz wracając do tematu, kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Polski, pierwsze pytanie jakie zadawali mi wszyscy to było, „dlaczego Polska?” Bez względu na to jak wiele wyjaśniłem, ludzie zapytali „Człowieku. Naprawdę? Polska?” Po prostu nie mogli tego zrozumieć. Czasami czułem że nie podoba im się fakt, że tu mieszkam. (ale okazuje się to nieprawdą)

Ludzie nie mogli uwierzyć, że nie wybrałem Niemiec, Austrię ani żadnego z krajów skandynawskich. Dużo razy udało mi się usłyszeć- „Na twoje miejsce, uciekłbym z tego kraju. Nie lubię Polaków” Albo,  ”Polacy? Co mówić więcej, Jaki naród, takich ludzie”, lub komentarze o Polaków typu, ”a to typowy Polaczek”. Czasami się zastanawiam, dlaczego tak myślą a nie inaczej(sensie pozytywnie)?

Myślę że niektórzy Polacy mają głęboko zakorzeniony kompleks dotyczący ich historię. Nie wiem skąd to się bierze, ale wiem że jest. Może to jest związany z wojną i co zrobili Niemców i Rosjanie Polakom, w czasach wojennych? Poprawcie mnie jeśli się nie zgadzacie.

 

1 Comment

  1. Magda

    12/05/2018 at 12:57

    Nie wiem, czy mamy jakiś kompleks z historią, ale wielu Polaków uważa, że Polacy bardziej cierpieli od innych narodów. Moja babcia mi zawsze powtarzała, że ta Polska to taka biedna i wszyscy zawsze na nią napadali. Co historycznie nie jest do końca prawdą. Bo rzeczywiście w XX wieku byliśmy słabym i napadanym krajem, zwłaszcza II wojna światowa zrobiła tu duże spustoszenie, ale za to wcześniej w historii już niekoniecznie. Za czasów , kiedy byliśmy dużym i silnym krajem (XIV-XVI wiek), to akurat nam się zdarzało innych napadać. No ale tego moja babcia nie wiedziała, bo była dość słabo wykształcona.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: