Małżeństwo

Małżeństwo w Indii jest innym tematem, które wiele osobom w Polsce może zainteresować.

W Indiach rodzice szukają partnerów zarówno panny młodej, jak i pana młodego. Może to śmieszne, ale to prawda. 90 procent małżeństw są aranżowane przez rodziców. Kiedy kobieta osiąga wiek 24,25 rodziców zaczynają szukać partnera. W przypadku mężczyzny może to być wiek 27 do 30. Kiedy jesteśmy w tym wieku rodzice założą profil w jednym z wielu wiodących serwisów małżeńskich w Indiach .W starszych czasach to było promowane głównie przez gazetę.

Średni profil wyglądałby tak. Byłoby informacji o nazwie, wieku, kast i o zawodzie. Zawody, takie jak lekarze czy inżynierowie, są bardzo szanowane. Jeśli pracujesz za granicą w Arabii saudyjskiej czy, w Wielkiej Brytanii lub w Stanach zjednoczonych jesteś na żądanie. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze kandydata dla mężczyzn i kobiet jest kasta. Mamy tak zwany systemem kastowym (czyli bałagan, jaki tworzyliśmy po tym, jak nas zostawili Anglicy). Ludzie podzieleni są na 4 różne kasty, głównie Bramini (kapłani, uczeni, często są na najwyższych stanowiskach społeczeństwa, jak bankierzy, inżynierowie), Kszatrijowie (urzędnicy, administratorzy, wojownicy), Wajśjowie (rzemieślnicy, kupcy, handlowcy i rolnicy ) i Śudrowie (robotnicy). Ludzie wybierają najczęściej kasty, które są podobne lub nieco trochę wyższe niż ich. Kasty, które znajdują się na samym dole jak śudry, mogą się łączyć tylko z kastami podobnymi do ich własnych. Dla osoby, która jest śudra, nie można sobie wyobrazić, aby poślubić kogoś z wyższego lub średniego kółka kast. Tak więc ludzie szukają kandydatów odpowiednio ze swoich rozdziału kastowych. Rodzice na profilu internetowym dodają zdjęcie profilowe i uzupełniają niektóre wymagania, takie jak kasta wymagana młodej pary, preferowany wiek, zawód, a także preferowaną znak zodiaku. Po zakończeniu profilu nadszedł czas, aby wyszukać swojego partnera. A następnie rozpocznę się wysyłanie wiadomości.

To działa jak profile randkowe w Polsce, ale różnica polega na tym, że jest przeznaczona tylko do małżeństwa. Gdy rodzice dostają oferty, pokazują ją młodej/młodego i proszą ich, aby wybrali partnerów, których mogliby się okazać interesujące. Tutaj partnerzy mają głosu, ale rodzice też muszą lubić tę osobę.Rodzice przede wszystkim sprawdzają status rodzinę w społeczeństwie, jakie mają majątki(taka prawda), co robili dziadkowie, itd itp. Także opinia rodziców ma również ogromny wpływ. Gdy wszystkie one się wzajemnie kończą, rodzice zorganizują spotkanie . Jest również możliwość dodania ogłoszenia w dziale ogłoszeń w gazecie(tak było w starych czasach kiedy nie było internetu). Po wybraniu kandydata, Pan młody trafia do Dom Panny młodej. Rodzice z obu stron będą siedzieć wokół siebie. Kobieta będzie przychodzić z herbatą i trochę słodyczy i zaprezentować siebie przez parę sekund. Potem na chwile wróci do siebie do Pokoju. Pan młody i Panna młoda będą mieli okazję porozmawiać z przez 10-20 minut. Jeden z starszych poprosi ich, aby poszli do oddzielnego pokoju, żeby chwilę rozmawiać. Następnie wymieniają pewne słowa i poznają się nawzajem. Pozostaną w kontakcie przez whatsapp lub Facebook i poznają się nawzajem. Kilka lat temu nie było takiego medium. Więc było trudniej. Po tym rodzice porównują znaki zodiaku z kapłanem . Kapłan będzie porównywał horoskop i jeśli daje zielone światło, rodzice się biorą do zafiksowania datę zaręczyn. Po zakończeniu zaręczyn będzie to małżeństwo.

Małżenstwo w Keralii- Zaręczyny w Indii.
Mój brat i jego żona.

Mój brat ożenił się w ten sposób. I żyje szczęśliwie z żoną. Wydają się być w porządku. Tak szalony ten system, ale to działa. To jest magia. W Indiach to jest jedyny sposób aby ludzie mogą wziąć ślub. Kiedyś zapytałem moją przyjaciółkę z Indii, dlaczego Hindusie używają zorganizowanego małżeństwa, i dlaczego nie możemy się ożenić, zakochując się i odkrywając naszych partnerów? Powiedziała mi, że nie wszyscy Hindusi mają to luksus. To jest los, jest to sposób, w jaki społeczeństwo jest budowane. Są niewiele miejsca na znalezienie partnera za pomocą witryny randkowej lub poprzez wspólne spotkanie lub kino. Nasza kultura jest inna. A ludzie zdają się akceptować to, i są szczęśliwi, że są małżeństwem przez ten system. A oni w jakiś sposób się zakochują i żyją naturalnie.

Około 80-95 procent mojej koledzy z szkoły i Uniwersytetu, którzy wzięli ślub, wykorzystali zorganizowany system małżeństwa. 5 procent moich znajomych, byli tych którzy rzeczywiście spotkali się z partnerami i zakochali się i zachowali to w tajemnicy. Dopóki pewnego dnia obaj nie otrzymali finansowego zabezpieczenia z pracy, zaproponowali to rodzicom. W wielu sytuacjach rodzice będą otwarci na rozmowy z innymi partiami i okazuje się, że para pobiera małżeństwo, więc jest nadzieja. Przynajmniej demografii się zmienia, ale powoli. W niektórych latach rzeczy mogłyby być bardziej przekonujące.

2 komentarze

 1. Izra

  16/02/2019 at 23:02

  Co jeżeli po ślubie okazuje się że małżonkowie nie są w stanie się w sobie zakochać? Co jeżeli jedno z nich nie jest w stanie współżyć z partnerem? Magia w dzisiejszych czasach często zawodzi, co wtedy?

  1. Katja

   18/08/2019 at 12:17

   Moze mediacja lub rozwod. Bylam w moim partnerem 10 lat. Myslalam ze sie znamy ba wylot a po małżeństwie jemu odbilo 🙁 skonczylo sie rozwodem. Aranzowane malzenstwa sa czesto lepsze. Niby nie znasz drugiej polowki no ale..

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: