Muzułmanie w Europie – z księgarni TaniaKsiazka.pl

W końcu udało mi się czytać książkę Muzułmanie w Europie od księgarni taniaksiazka.pl. Zajęło mi trochę czasu czytać całą książkę. Masa wiedzy i dużo ciekawostki. Czuję się że teraz wiem więcej o muzułmanów w Europie i o ich życie. Wcześniej miałem tylko wiedzy o Islam w UK. Pięknie dziękuję księgarnie taniaksiazka.pl za szybką dostawę. Książkę dostałem w ciągu dwa dni od daty zamówienia.

Muzułmanie w Europie – z księgarni TaniaKsiazka.pl

Jako Hindus, cale życie miałem styczność z muzułmanami. Mieliśmy w Indiach pare naście muzułmańskich sąsiadów. W liceum i na maturze poznałem dużo muzułmanów z Malediwy. Przyjechali do nas na studia, bo mamy lepszy system edukacyjny. Także od dzieciństwa miałem z muzułmanami kontakt. Podczas ramadanu zawsze się zjawiłem u sąsiada muzułmanina, nawet bez zaproszenia. Zawsze mnie nakarmili i nie wyganiali mnie. Póżniej i tak dostałem klapsa od mamy że idę do sąsiadów bez zaproszenia. Ale ja tam wolałem pójść i przerwać post z nimi. Mniam jakie mieli pyszne jedzenia. Baraniny, wołowiny, chleb naan. Om nom nom.

Około 30 procent ludzie w naszym kraju to muzułmanie. Nasza relacja z Islam jest trochę krwawa. Dobra nie będę słodzić, dużo żle się działo. Przymuszali naszych rodaków do przyjęcia Islamu, trochę tam było innych przykrych rzeczy, ale nie będę ich wymieniał. Każdym razie teraz żyjemy w zgodzie z muzułmanami w Indiach. Wiadomo czasem mamy z nimi spory ale jakoś żyjemy i funkcjonujemy dalej.

Co można się dowiedzieć z tej książki. Np słowa jak Ummah. Ummah to znaczy naród, społeczność. Muzułmanie w Indyjskim subkontynencie wierzą że mają krewnych w Arabii saudyjskich albo w Turcji,  i każdy czuje taki sentyment do swojej ummy. Muzułmanie na każdym zakącie świata czuje miłość do Ummy. Czyli miłość do krajem pochodzenia prawdziwego islamu. Dla jednego Arabia saudyjska, dla innego może to być Turcja. W Indiach konwertyci wierzą że kiedyś kiedyś pare naście tysiące wojowników Mongołowie, Arabowie przyjechali na koniu i podbili całą Indie, i przez to czują że oni i także są wojownikami. Co więcej powiedzieć, wiele muzułmanie w Indiach mają na nazwisko Khilji, albo Taimur. Khilji i Taimur to są ludzie Mongołowie którzy masowo mordowali Hindusów bo nie chcieli przyjąć Islam! Pewnym rodzaju to jest mankament muzułmanów w Azji czy w Europie. Z resztą więcej się dowiedzcie czytając książki. Bardzo wam zachęcam. Nie neguję Islam Azjatycki, ale tylko przedstawiam fakt.

Dowiedzcie się co to jest Wahabizm czyli szkoła islamu z Arabii saudyjskiej, Sufizm, i inne odłamy islamu z różnych zakątach świata. Nawet Islam z Indyjskiego subkontynentu się rozpowszechniało w krajach jak UK, czy Francja. Dużo rodaków Hindusów muzułmanów w wyżej wymienionych krajach zamieszkują. Nie wierzycie ile sekty są w Islamie. Jest Tureckie, Marokańskie, Egipskie, Hinduskie, Pakistańskie.

Dużo się dowiedziałem o życie muzułmanów w Europie. Od Albani, Bałkany, Grecję, Włochy, Holandii, aż do drugiego końca Europy w Portugalii. Każdy kraj miał styczność z muzułmanami w jakimś stopniu. Np Holandia, Portugalia, czy Hiszpania to wiadomo kolonizowali kraje w Afryce, albo np w subkontynentach Indyjskich. Jak skończyła się kolonizacja, mieszkańcy tych krajów chcieli pojechać do swoich kolonizatorów i tam zamieszkać. Ale taka Polska czy Węgry już nigdy nie kolonizowali żadnego państwa, i tutaj muzułmanie nie przyjechali masowo tak jak np w przypadku krajach zachodnich.

W Polsce legalnie mieszkają prawie 50,000 muzułmanów. Kraj katolicki, ale wsród nas żyją muzułmanie. Ciekawe, Dowiedziałem się że w największym meczecie w Warszawie imam jest osoba pochodząca z Pakistanu. Takie informacje nie otrzymałbym z internetu albo z facebook’a.

Szefem Polskiego stowarzyszenia muzułmanów jest Polak który przeszedł na islam.. Kurcze ciekawa informacja jak dla mnie. Polska jest znana wśród Hindusów i również na całym świecie jako kraj katolicki, Krajem bardzo wierzących ludzi. Kraj który nam dał Jana Pawła II, i tu Islam funkcjonuje bez problemu? Nie jak mówią w mediach, że Polacy to wszyscy rasiści.

Jeszcze się dowiadujemy o Islam we Włoszech, gdzie jest bardzo akceptowana przez Włochów, może dlatego że Włosi są generalnie ciepłymi ludźmi? Albo Islam w Portugalii, gdzie społeczność Portugalska pochodzą bardzo sceptycznie do muzułmanów, może dlatego że to kraj bardzo katolicki? Albo Islam w Holandii czy Belgii, Austrii czy w UK gdzie w szkołach są zajęcia o Islamie i można bez problemu praktykować Islam. Jak to mówią, jaki kraj taki zwyczaj.

Jeszcze dużo więcej można napisać o tą książkę. Może tobie zostawiam żebyś sam to odkrył? Nasz świat coraz więcej staje się multikulturowy i musimy się dowiedzieć, czytać o innych wyznaniach tak jak Islam, Hinduizm czy Buddyzm. Dlatego może zerknij i może warto poczytać tą książkę. Co myślisz? Przyda nam się tej dodatkowej wiedzy. Może kiedyś na spotkania u znajomych albo przy rodzinie można pochwalić z informacjami z tej książki. 🙂

Tym czasem, zajrzyjcie do księgarni internetowego taniaksiazka.pl- Nowości z księgarni taniaksiazka.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: