Nie ma Boga oprócz Allaha .

Muzułmanie wierzą, że nie ma boga oprócz Allaha. Nie wyrażam opinii, tylko fakt.
W ponad 20 krajach islam jest oficjalną religią.
Najwyższa liczba muzułmanów, poza jakimkolwiek krajem muzułmańskim, mieszka w Indiach. Wiecie ile? 200 milion muzułmanów 🙂 14 procent ludności Indii.
Kiedy hindusi muzułmanie mówią, że nie ma innego boga oprócz Allaha, my wierzących w Hinduizmie mówimy – dobra, Allah jest jedynie jedynym bogiem. Możecie z nami mieszkać. Nie ma problemu.

Hinduizm nie jest religią która mówi, że jest ponad wszystkich innych religij. Hinduizm bardziej wierzy w współistnieniu. Możemy razem żyć i funkcjonować. Vasudeva kutumbakam, co oznacza po sanskrycku, świat jest jedną rodziną.

22 lata mojego życia spędziłem w Indiach, w tym również z muzułmanami. Dzień w dzień widziałem jak oni żyją, jacy on są itd. Nie jestem naukowcem na ten temat, ale na pewno mogę powiedzieć parę ciekawostek na temat Islamu. Informacji z pierwszej ręki,

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest być Islamofobem.
Włączasz telewizor lub czytasz wiadomości, a tam muzułman zabijał dwie osoby w Londynie. A z innej beczki, ISIS zabijał 100 os. w Afghanistanie na weselu. Same przykre wiadomości.
Kiedy widzimy brązową brodatą osobę, automatycznie czujemy zagrożenie.

Hinduski Islam
Hindusi muzułmanie są całkowicie inni. Czy wiecie, że nie ma jednej organizacji terrorystycznej pochodzącej z Indii? Mamy Lashkar-e-taiba, Al-Kaidę, ISIS itp na świecie. Z Indii jest zero tych terrorystów.
Ale trudno im radykalizować parę muzułmanów z Indii. Czemu?
Oczywiście są radykalni u nas trochę, którzy planują ataki terrorystyczne w Indiach. Ale policja szybko ich łapią.
Muzułmanie w Indiach nie ulegają radykalizacji, tak jak w Pakistanie, Arabii Saudyjskiej i wielu innych krajach muzułmańskich.
W ciągu ostatnich 2000 lat najechali nas Persowie, a na koniec kolonizowali nas Brytyjczycy. Indie nigdy nie nie atakował swoich sąsiadów. Indie nie mają ambicji terytorialnych. Hinduizm nie wierzy w przemoc. Może Hindusi muzułmanie skorzystają z wiedzy z Hinduizmu, i może dlatego są nie radykalni? Chyba tak. Inaczej jak to jest możliwe, że kraj z 200 milion muzułmanów, ani jeden nie został zradykalizowany jak w innych krajach muzułmańskich?
Muzułmanie w Indiach są naprawdę uważani za równymi obywatelami naszego Państwa. Oni są równymi obywatelami nie tylko na papierze.
Był prezes naszej agencji kosmicznej ISRO był muzułmaninem. Abdul Kalam. Był uważany za świetnego człowieka. Nikt nie myślał o Abdul Kalama, jako tylko muzułmanina, ale przede wszystkim jako dobrego naukowca.

Ta następująca informacja będzie hit. Nie tak dawno temu sąd najwyższy właśnie dał ludziom wierzących w Hinduizmie, prawo do obudowy świątynie Hinduską, na sporny kawałek ziemi w Ayodhya, w Indiach. Walczyliśmy z muzułmanami ponad 500 lat, o tej kawałek ziemi. Osoba która udowodniła, że ​​dokładnie w tym miejscu była kiedyś świątynia Hinduska i pomogła sędziów uzyskać więcej informacji na temat tego miejsca, był archeolog Mohammed z Kerali. Muzułmanin.
Czy możecie sobie wyobrazić, jeśli by to miało miejsce w Arabii Saudyjskiej, Pakistanie lub Iranie? Będą Mohammeda zabić na ulicy natychmiast. Bez wyrzutów sumienia. W Indiach Muhammed może żyć normalnie. On nie jest tylko muzułmaninem, ale również obywatelem naszego kraju.

Chcę żebyście wszyscy zrozumieli, że islam ma w sobie złych i dobrych ludzi.

Wahabizm
Jest to najniebezpieczniejsza forma islamu. Wszyscy słyszeliśmy o Dżihadzie, prawda? Święta wojna. Wahhabizm jest przyczyną większości ataków terrorystycznych na naszym świecie. Wahhabizm wywodził się z Arabii Saudyjskiej. To chory islam. Wahhabizm zyskał popularność, gdy ZSRR okupował Afganistan. Aby odstraszyć ZSRR, Saudyjczycy używali ich szkoły Islamu, Wahhabizm, aby zmotywować młode cywilów do wzięcia udziału w świętej wojnie. Wahhabism strasznie staję się popularny w Anglii, USA, Australii czy w Europie.
Ludzie nie wiedzą, jak niebezpieczny jest wahabizm. My w Indiach już mamy do czynienia z Wahabizmem. Dzielimy granice z Pakistanem, a dżihadyści często atakują Hindusów cywilów w Kaszmirze.
Młodzi ludzie są bardzo często obiecywani, że dostają 72 dziewice, jeśli uczestniczą w świętej wojnie.

Mam nadzieję, że następnym razem, gdy pomyślicie o islamie, będziecie rozróżniać zły, i dobry Islam.
W końcu nie jest sprawiedliwe, każdego muzułmanina wrzucić do jednego wora prawda? Uwierzycie mi, jest bardzo łatwo w dzisiejszych czasach wpaść w euforii. Czasem, jak czytam wiadomości dotyczące Islam z całego świata, często się wkurzam. Potem myślę chwila, chwila, a nie każdy Muzułmanin jest zły.

2 komentarze

 1. Magdalena

  15/12/2019 at 12:03

  Witam.
  Chciałabym zwiedzić Indie. Mój synek wie, że to moje marzenie. Mam nadzieję, że kiedyś się spełni…. A Pana blog pomaga mi zrozumieć ten kraj i napełnia mnie nadzieją, że uda mi się kiedyś wyruszyć w Pana rodzinne strony. Serdecznie pozdrawiam.
  Magdalena Wacyk

  1. Hindus w Polsce

   21/12/2019 at 09:52

   Na pewno! Trzymam kciuki. 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: