Ram janmabhoomi

Ram jest jeden z najbardziej znanym Hinduskim bogiem. Ram janmabhoomi to oznacza, miejsce gdzie bóg Rama się urodził. Janmabhoomi po Hindi oznacza miejsce urodzenia.

Czemu o tym piszę? Dzisiaj, 5’ego Sierpnia, jest bardzo ważnym dniem dla nas wierzących w Hinduizmie. Nasz premier Narendra Modi dzisiaj będzie uczestniczył w wydarzeniu, gdzie położą fundament do budowania swiątynie w imieniu bóg Ramy. Walczyliśmy w sądzie prawie ponad 150 lat na tą świątynie. Czytaj dalej…

Ayodhya

Hindusi wierzymy że w małym miasteczku o nazwie Ayodhya, w stanie Uttar pradesh, urodził bóg Rama. Tam kiedyś stał świątynie w pamięci Ramy. Najświętsze miejsce można powiedzieć dla nas w Hinduizmie. Ayodhya jest dla nas Hindusów, co Częstochowa oznacza dla Polaków.

Ludzie przyjezdnych, Persowie, kiedyś przyszli do nas do dawnej Indii, zamordowali naszych królów, i burzyli nasze świątynie, i na tym miejscu zbudowali meczet. To jest bardzo normalne w Islamie. To jest sposób w jakim w Islamie pokazano dominację. To miejsce już do nas się należy. Jak nie wierzysz, zobacz Meczet. Słyszyliście o Hagie Sophie? To co się dzieje w Turcji.  Coś tendezen.

Ten meczet które persowie budowali w mieście Ayodhya miało nazwę Babri masjid. Masjid oznacza Meczet. Babri, bo to w pamięci króla dawnego Babur. Babur miał pochodzenie Tureckie. Dużo zdobywał w Indii ziemię, i w jego pamięcie budowano meczet. Babur jest legendą w Kyrgyzstanie, Pakistanie, Uzbekistanie. Wśród muzułmanów.

Ciekawostka– Niektórzy muzułmanów w Indiach dalej stwierdzą że Babur jest legendą. A to jest gość który zniszczył prawie kilka tysięcy naszych świątyń w Indiach. Babur miał syna o nazwie Timur. Wyobraź sobie,  wysyłasz swojego dziecka do szkoły, a tam jeden z dzieci ma na imię Timur? Bo ojciec tego syna dalej uważa że Babur jest legendą. Ja o tym napiszę kolejny post. Wyjaśniam wam parę kwestii.

Dla część społeczności bohater, a dla drugiej części, osoba która zamordował, zniszczył tysiące nasze świątyni, i inne budynki, czy pałace.

w Demokracji, musisz walczyć o swoje prawo. 

W demokracji nie ważne czy jesteś większością we własnym kraju. Jest nas prawie 800 parę milionów Hindusów w Indiach wierzących w Hinduizmie. 200 million Muzułmanów. My musimy w sądzie walczyć o naszą świątynie. Absurd nie?

To jest tak jakby Polacy walczyli w sądzie w Warszawie o świątynie w Częstochowie, który kiedyś Turscy zburzyli w wojnie w 1800 roku. Wiem że do tego nie doszło. Ale hypotezja. Wymyślam coś Przecież to jest wasza ziemia. Nikt nie musi wam dać zgodę aby usunąć ten meczet. Meczet tam budowali przyjezdnych, i musimy tego pozbyć jeśli trzeba. I proszę mi tutaj nie mówić o poprawność polityczna.

Wracając do rzeczy. W 1853 roku Hindusi próbowali do sądu pójść i odzyskać tą miejsce z powrotem. NIestety sąd nam nie dał pozwolenie. Właśnie w 1883 roku próbowaliśmy tam budować świątynie. Część wierżąych akurat. Weszli do terenu i zaczęli się modlić. Nic na siłę, i również bez agresji. Znowu sąd nam nie pozwolił i nas wyganiał. Sprawa się ciągnął i ciągnął, jak to jest zazwyczaj w Indiach.

W 1992 roku, Hindusi wzięli sprawę w swoje ręce. Parę wierzących weszli do meczetu, zniszczyli meczet. 2000 Hindusów zgninęły w konfrontacji między ludzi wierzących w Hinduizmie, i tych Hindusów wierzących w Islamie. Przykra sprawa.

Muzułman powie że Hindu zburzył jego meczet. Hindu powie że kilkaset lat temu, przyjechał Babur i jego koledzy z Turcji, zniszczyli jego ulubioną świątynie. Do dzisiaj w internetach ludzie nazywają Hindusów jako faszystów, nie tolerancyjnych, nie świeckich ludzie.

Moim zdaniem, Muzułmanie muszą zrozumieć że świeckość jest tylko w Demokracjach. W Państwach Islamskich nie ma czegoś takiego jako Świeckość. Muszą nas pomóc i z nami świętować w ten dzień. Jak nie chcą świętować, to przynajmniej nas nie przeszkadzać. Dla Hindusów to miejsce ma ogromną wartość Muzułmanie mają tysiąca inne meczety w Indiach, i mogą tam się modlić. A to miejsce zostaw dla nas.

Ja głęboko wierzę że w tym miejscu stał kiedyś świątynia Ramy. To nie dlatego że urodziłem się w domu wierzących w Hinduizmie, czy w Buddyzmie, i że jestem hardkorowym wierzącym. Badania tak mówią że to miejsce jest święte dla Hindusów. Dla mnóstwo babć i dziadek to miejsce jest święte. Dajmy im tą okazję do celebrowania. Do cieszenia sią

Jeszcze dodam, parę miesięcy temu znaleziono tam mnóstwo artefakty które stwierdzi że stała tam kiedyś świątynia. Sąd na prośbę Hindusów, wysyłali tam ekipę aby przeprowadzić badanie archeaologiczne, do Ayodhya, Szef ekipy, Pan K.K Mohammed, który jak nawet jest muzułmaninem, stwierdzi że tam kiedyś stał świątynie Ramy. Jeśli ktoś mnie nie wierzy- proszę czytać ten artykuł o niego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: