Religie abrahamowe kontra Hinduizm

Piszę ten post, ponieważ Polacy mogą nie wiedzieć różnice między religiami abrahamowe a Hinduizm czy Buddyzm. Jako osoba która była wychowana w Hinduizmie przez całe życie, czuję taką moralną odpowiedzialność żeby wam parę rzeczy wyjaśnić.

Nie czuję się ekspertem w sprawach religijnych, Czasem spotykam się z Polakami którzy mają więcej wiedzy na temat Hinduizmu, Hinduskich bogów, i bogini, i wtedy sobie pomyślę, kurde nie mogłeś więcej przeczytać na temat, albo się zainteresować? Może nie wstyd, ale co Ty ze sobą reprezentujesz?

Bóg jest wszędzie.

Od małego, moja babcia mi często powtórzyła że bóg jest wszędzie. Bóg może być w zwykłym kamieniu, w drewnie, w drzewie, albo i nawet w słupkach, czy w budynkach. Może dlatego w Hinduizmie, czasem modlimy się do kamieni. W Indiach często uczestniczyłem w podróżach po różnych świątyni. Nie raz byliśmy w świątyniach, gdzie kamień był wyrzeźbiony na ziemi. Ten kamień reprezentował np. bóg Śiwa. Są Garlandy na tych kamieniach. Nie wiecie co to Garlandy? Są to kwiaty o różnych kolorach szyte ręcznie nitką. Robimy w domu, z kwiatkami z ogrodu. Często używamy hibiskusy, czy jaśmin wielkolistny, i ten sposób dekorujemy postaci boga, aby czcić boga/ bogini. Zobacz na zdjęciu poniżej.

Garlandy widać na zdjęciu boga? To jest zdjęcie z jednego festiwalu na mieście

W Islamie się śmieją z nas, że jesteśmy wyznawcami kamień i innych z tego typu dziwnych rzeczy. Chrześcijanie przynajmniej modlą się do postaci Chrystusa, albo do Pani Marii Matki Boskiej. W islamie jakiegoś imaginowanego wizerunku boga. Ale Kamień? Co to za średniowiecze?

W Hinduizmie to normalne. Ja np nawet do dzisiaj jak o tym myślę, nie czuję żadnego wstydu.

Hinduizm się nie promuje

Hinduizm nie zmusza nikogo do przyjęcia ich bogów, czy do praktykowania Hinduizmu.

Mój prapradziadkowie walczyli z najeźdźcami z obecnej Turcji przez 1000 lat czy nawet więcej. Żeby ich zatrzymać, i żeby nie przyjęli cały mój kraj i zmienili naszą wiarę na Islam. W bitwie między Hinduizmem a Islamem, muzułmanie zmuszali Hindusów do przyjęcia Islam. Z meczetem na szyj, zmienili wiarę ludzi na Islam. Ludzie masowo zmienili swoją wiarę wtedy, bo chcieli żyć.

Misjonariuszy z USA, Kanada, czy Europy mają wolną rękę w Indiach i masowo konwertują ludzie na Chrześcijaństwo. Są sytuacje gdzie biedni ludzie z kasty Dalit są masowo konwertowani za worek ryżu. Przynajmniej można coś zjeść akceptując Chrystusa. Po co takiemu biednemu Hindusowi bóg Kryszna, czy Śiwa, jak on nie ma co jeść. Nie macie pojęcia jakie są triki używane aby konwertować ludzi z Hinduizmu na Chrześcijaństwo. Czasem zaniżają naszych bogów. Nasz rząd oczywiście na to nie reaguje.

Nie hejtuję, ale mówię prawdę.

Czy słyszeliście kiedyś o Hinduskich kapłanów, którzy sobie jeżdżą do Europy, czy do Anglii i masowo konwertują ludzi na Hinduizm? Raczej nie. Dlatego że Hinduizm/ Buddyzm ma coś takiego w sobie, że nie mówi, że ktoś musi modlić się do Kryszny, Siwy, czy Ganesha. Każda wiara jest ok, i każdy może wierzyć w czym sobie tylko zechce.

My Hindusi nie jesteśmy waleczni

Widzieliście jak walczą Chrześcijanie, i Muzułmanie za swoje prawa? Wystarczy zobaczyć pras, i media. Muzułmanie robią wszystko żeby chronić swojego Mahometa. Złe słowo o niego, i nie będzie wtedy człowieka.

A Chrześcijanie? Chrześcijan zrobi wszystko żeby chronić drugiego Chrześcijanina. W imieniu Chrystusa go przyjmuje i daje azyl, jeśli jest on prześladowany religijnie, albo jeśli on/ ona jest biedny i potrzebuje pomóc. W Biblii mówi Chrystus że trzeba pomóc. A pomagają biednego Buddystę albo Hinduskiego bezdomnego? Wątpię.

A co robią w Hinduizmie? Hinduizm od wieków przyjmują ludzi z sąsiedzkich krajach, którzy cierpią z brakiem tolerancji we własnym kraju. Czy to ludzi z różnych odłamów Islam, czy Chrześcijanie, czy Buddystów. Ludzie z Pakistanu, Nepalu, Bangladeszu. Popatrzcie na Dalai Lama. Mieszka w Indiach. Taslima Nasrin, pisarka z Bangladeszu. Chcieli ją zabić Islamiści, ale Indie dał jej dom.

My Hindusi nie jesteśmy waleczni, a ludzie mogą robić co chcą z naszą wiarą, a my na to nie reagujemy. Wyśmiewają się z naszych bogów na zachodzie, albo wyśmiewają się z naszymi obyczajami, ze np., modlimy się do krów, albo że Hindusi mieszkają przy Ganges, i tam się kąpiemy, pierzemy ubrań, i w tej samej wodzie wszyscy się załatwiamy. 😀

Mam nadzieje ze tłumaczyłem różnicy z przykładami. Jeśli są jakiś błędy, albo niejasności, z chęcią poprawię.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: