Rozmaryn i róże . Podróż do samej siebie

Nie wiem czemu, ale ostatnio sięgam po książki z religijnymi podtekstami.
Wychowałem się w bardzo religijnym domu. Raz w tygodniu obowiązkowo musieliśmy pójść do świątyni. Gdybym miał powiedzieć „Ach, nie chcę mi się do tych wszystkich świątyń”, moja rodzina by pomyślała że naprawdę coś nie tak z mną. Może ktoś ma zły wpłył na mnie? Może uzależniłem się od alkoholu?Mimo że nie modlę się przez ostatnie 6-7 lat, nadal wracam do książek, które mówią o wiarę, bogu itd. Itd. Może stare nawyki jednak młode umierają? Jak nawet postaram się myśleć jak każdy nowoczesny człowiek- „A Boga nie ma. My go stworzyliśmy po to żeby życie miał jakiś sens, i po to żeby mieć jakiś balans w życiu” Powiem wam, po cichu modlę się. Jak kładę się spać. zamknę oczy i próbuję się modlić. To wychodzi totalnie nie chcąc.

A teraz wracaj do książki. Rozmaryn i róże . Podróż do samej siebie została napisana przez byłą modelką, Agnieszki Maciąg. Lepiej nazywać ją super modelką. Agnieszka jest piękna. Myślę, że powiedziałem to milion razy. Słowiańskie dziewczyny są najpiękniejsze na świecie. Każdego dnia zakochuję się w jakiejś dziewczynie z ulicy.

Rozmaryn i róże . Podróż do samej siebie
Rozmaryn i róże . Podróż do samej siebie

Pisarz poważnie wierzący w chrześcijaństwo, używa nauk od wschodu, głównie buddyzmu i nauk z jej praktyki jogi, i miesza  to wszystko z ją z wiarą w chrześcijaństwie. Myślę, że istnieje stereotyp związany z modelkami. Była modelka, która stała się Life Style Guru. Teraz mówi ludziom jak mają żyć. Można zobaczyć wiele takich profili na Instagramie. „Kochanie. Życzę wam udanego dnia/ tygodnia”. Osobiście jak widzę takich postów na instagramie, chcę mi się śmiać. Jak to mówią po angielsku- Cringeworthy.

Czytając tą książkę, i co miała Agnieszka do powiedzenia, nie czułem tego Cringeworthy. Książka jest o podróży, zdrowego odżywiania, o dobrze przygotowania się do długich podróże, o rodzinie,  opieka nad dzieckiem. itd. Czuć było, że Agnieszka jest kobietą która ma dużo wiarę w wszechświecie, dba o swoją zdrowie, medytuje i przede wszystkim chce żeby czytelników też coś mogli skorzystać z jej wiedzy.

Zawsze chciałem podróżować. Kiedy widzę moich przyjaciół publikujących zdjęcia z ich podróże, na instagramie czy na fb, myślę 'a tak spakować walizko i wyjechać gdzieś daleko?”
Musiałem znowu nabierać motywację na jakiś podróż. Myślę że dla każdego kto chciałby nabierać trochę motywacje do podróżowania, lub zmienić swoje podejścia do podróżowania, ta książka to dobry początek. Autorka zamierzyła dużo fajnych zdjęcia z jej podróż po Włoszech, Francji. Pobyt w małych willach i domkach we Włoszech i Francji, skosztowanie jedzenie w małych francuskich restauracjach z gwiazdkami Michelina. Są to rzeczy, które sam chciałbym zrobić z moimi bliskimi.

Patrząc na Agnieszkę mam wrażenie, że jest naprawdę zainteresowana zdrowiem, dobrym samopoczuciem, w pomaganiu innym w osiągnięcia tego, co sama była w stanie osiągnąć.

Zobacz top książki – nowości z TaniaKsiazka.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: