Sickularyzm

Sekularyzm(świeckość) w sensie politycznym, jest to dążenie do wprowadzenia zasady rozdziału religii od państwa, lub gdy taki rozdział jest już faktem, oznacza on dążenie do jego utrzymania.


Czy uwierzycie mi gdybym powiedział, że Indie jest krajem świeckim? Trudno to wyobrazić prawda? Kiedy myślisz o Indiach, często przychodzi do głowy obraz Sadhu(Pan) z dredami, prawie pół nagi, palący się maryhuanę, i medytujący się w Himalajach. Lubi do tego kąpać się rano w Gangesie. 😀 Indie to kraj gdzie mieszkają ludzie z różnych wiar i przekonania.  Nasza konstytucja gwarantuje ludziom prawo do praktykowania Islam, Chrześcijaństwo, Hinduizm, czy Zaratusztrianizm. Cokolwiek ludzie tylko zechcą.

Jeśli ktoś na siłę próbuje zmienić twoją wiarę na Islam, Chrześcijaństwo lub Hinduizm, to już jest przestępstwem karalnym. Można za to pójść do więzienia.

Sickularyzm z kolei, jest tak zwaną gra słów między Sick(chory po angielsku) i Sekulayzm. Chory sekularyzm. Chrześcijanie i Muzułmanie są mniejszością w Indiach. 1 miliard ludzi(kupa ludzi!) z nas to wyznawcy Hinduizmu. 201 milionów to wyznawcy Islamu, a 28 milionów ludzie to Chrześcijanie.

Ze względu na Sekularyzm panujących się w Indiach, partie polityczne używają karty religijnej, aby kupować głosy mniejszości. Doskonałym przykładem jest partia polityczna w Indiach o nazwie Kongres. Nie chcą pozbyć potrójny Talaq z naszego społeczeństwa (Potrójny talaq to prawo muzułmańska, która umożliwia rozwodu z żoną, mówiąc tylko trzy razy słowo- Talaq.). Kongres nigdy nie interweniował w sprawie potrójnego talaqu, bo bali się że jak cos zmienią, muzułmanie już nigdy nie będą zagłosować na nich. Partie polityczne oferują miejsca pracy mniejszościom i ten sposób kupują ich głosy. 200 parę milion głosów to nie taka mała liczba 🙂

Większości Hindusów który znam(tych którzy wyznają Hinduizm) mają już dosyć bycie ignorowanym przez polityków. Jak już ktoś się urodził w rodzinie praktykując Hinduizm, ma już przerąbane do końca życia. Może tutaj trochę koloryzuję co mówię. Generalnie muszą podwójnie, potrójnie się starać o pracę, o miejsce w Uniwersytecie itd itp. Dlatego Hindusi nazywają nasz sekularyzm jako Sickularyzm. Zaczęło to już być chore.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: