Ślub w Indiach Część II

Ślub w Indiach Część II
Ślub w Indiach Część II
Na ślubie kolegi

W tym czasie na sali będzie około 1000 osób. 1000 osób? Już wiem co będziecie mnie pytać. Ale kto zapłaci za jedzenie i wódkę za 1000 osób? :). Nie spożywamy alkoholu podczas ślubu w Indiach. Ale poczekaj, mamy wspaniałe jedzenie.

Jak już młodzi będą się wymieniać pierścionkami i ewent powoli się skończy, ludzie powoli pędzą się do osobnej sali, gdzie będzie podawane jedzenie. Jest tam miejsce dla co najmniej 300-400 osób. Ponieważ jest dużo ludzi, jedzenie jest podawane w kilku rundach. Są asystenci, którzy podejdą i podadzą jedzenie. Jedzenie serwowane jest w liściu bananowym. Narzeczeni zazwyczaj jedzą w pierwszej rundzie, bo na to zasługują 🙂

Ślub w Indiach Część II
Czas jeść 🙂
 
W pierwszej kolejności podawany jest ryż. Ryż będzie dystrybuowany przez jedną lub dwie osoby który mają cały pojemnik ugotowanego ryżu że sobą. Wkrótce inna osoba podąży za nim ze słoikami curry. Umieści małe ilości curry na liściu u każdego. Potem przychodzi następna osoba z innym zestawem sosów i pikli z mango i cytrusa. Już za chwile są podane desery. Desery mają różne smaki, ale zazwyczaj są dwojakiego rodzaju. Jeden jest zrobiony z mleka, a drugi zrobiony jest z cukru brązowego. Oba są naprawdę smaczne. W czasie podawania deseru, liść bananowy będzie musiał być pusty, ponieważ nie będzie miejsca na deser. Ludzie jedzą więc dość szybko, aby nie przegapić deseru. 🙂
 

Po skończeniu deserów, Pan od ryżu przychodzi ponownie i pyta ludzi, czy chcą więcej. Niektórzy się zgodzą i jedzą więcej, a inni mówią: dziękuję. Brygada z słoikami z curry podąża za nim i nalewa curry tym, którzy sobie tego życzą. Po tym ludzie powoli zaczynają opuszczać salę i myć ręce. Już teraz chyba wiesz, że jemy rękoma w Indiach. Jeśli jestem na weselu, muszę też jeść rękami. Nie mogę zachowywać się jak Europejczyk i jeść widelcem. Ludzie prawdopodobnie będą się z tego śmiać.

Po tym, jak pierwsza grupa ludzi zakończy jeść, potem nadejdzie druga grupa. Dopóki wszyscy goście jedzą i są szczęśliwi.

Wkrótce po wyjściu gości ważni członkowie rodziny zostają w sali z młodymi. Teraz jest czas aby pożegnać się. To emocjonalny czas dla panny młodej i jej rodziny. Panna młoda w Indiach pozostają z mężem i jego rodzicami po ślubie i opuszcza jej rodzinny dom. Zazwyczaj panna młoda i jej matka będą bardzo emocjonalne w tym czasie, ponieważ panna młoda udaje się teraz do nowej rodziny. Będą nowi ludzie i nowe zasady. Obecnie jest żoną, i będzie widziała z swoimi rodzicami i z bliskimi w rodzinie jak dziadkowie i babcie, bardzo rzadko. Po pożegnaniu obie rodziny udają się do swoich domów.

Ślub w Indiach Część II
Wielkie powitanie w nowym domu
 

Kiedy panna młoda wchodzi do nowego domu, jest przyjęta przez teściową. Teściowa wita ją z lampą brązową. Musi wziąć pierwszy krok po schodach w swoim nowym domu, zaczynając od prawej stopy. My uważamy w Indiach, że wejście do domu prawą nogą jest pozytywne, więc panna młoda zachowuje tę tradycję. W środku oboje młodzi siedzą obok siebie na kanapie w salonie. Otrzymają banana i szklankę mleka. Panna młoda musi zjeść połowę banana i resztę dać mężowi. Musi też wypić połowę mleka i dać resztę jemu. Jest to tradycja w Indiach która symbolizuje że panna młoda i pan młody muszą dzielić się z wszystkimi na pół w swoim nowym życiu. Czas spędzony przez młodą parę w domu rodziców zależy od nich. Jeśli obaj pracują daleko od domu, wkrótce pożegnają się z rodzicami i będą żyć samodzielnie. Większość nowożeńców pozostanie z rodzicami przez długi czas. Dzieje się tak, dopóki nie znajdą się na tyle dobrze finansowo, aby wprowadzić do swojego domu i będą w stanie założyć małą rodzinę.

Odkąd czasy się zmieniły, tradycje również zmieniły się w Indiach.

5 komentarzy

 1. Paula

  03/06/2018 at 22:28

  Cześć, ciekawy blog 🙂 Mam pytanie dotyczące prezentu dla rodziny pana młodego. Moja siostra wychodzi za mąż w Indiach i zastanawiamy się jaki prezent będzie stosowny?

  1. Hindus w Polsce

   03/06/2018 at 22:34

   Hej Paula. Dziękuję za komplement. Co do prezentu, mhm pamiętam jak np mój brat, czy wujek wzięli ślub, dostali głownie prezenty typu mikrofalówkę, albo zestaw talerzy porcelanowych, garnki, albo inne urządzenia kuchenne. Najczęściej ludzie dadzą coś co można wykorzystać od razu po ślubie, kiedy młoda para będą już mieszkać w nowym domu. Wiedziałem również drogie prezenty typu lodówka, czy samochód, ale to głównie rodzice lub najbliżsi krewni dadzą takich prezentów już. 🙂 Mam nadzieje ze pomogłem.:)

 2. Sylwia

  24/07/2018 at 21:21

  Dostałam zaproszenie na ślub koleżanki z pracy. Nie mogę jenak pojechać do Indii. Co mogę jej podarować żeby jej życzyć szczęścia i dobrobytu? Coś osobistego. Czy możesz mi pomóc proszę?

  1. Hindus w Polsce

   31/07/2018 at 09:23

   Sylwia, tutaj ktoś mnie pytał już o to. Najczęściej dajemy mikser, albo inne urządzenia kuchenne jako prezent. Porcelany, albo zestaw talerze, czy szklanki również widziałem na różnych ewentach. Musiałabyś się zastanowić nad czymś małym co można przetransportować lotem do Indii. Tak myślę, przez to że nie jedziesz, możesz i nawet kupić dla koleżanki coś z Polski. Jakąś pamiątkę? 🙂 Coś co przypomina koleżanki o tobie?

 3. paulina020980

  13/11/2018 at 07:29

  A jak to jest w kwestii zwiazkow. Poznalam mezczyzne z sri lanka i powiedzial mi ze wyjedzie na miesiac czasu do wloch lub sri lanka ale jesli mu powiem ze zostanie ze mna u mnie w domu to wtedy nigdzie nie pojedzie. Co ty o tym sadzisz tak naprawde o co mu chodzi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: