Transseksualizm w Indiach

Transseksualizm w Indiach

Ludzie transseksualni mają różne nazwy w różnych regionach Indii. Na północy ich nazywano Hidźra. (Jest to bardzo obraźliwe określenie) Hidźry zwykle rodzą się jako mężczyźni, ale ubierają się jak kobiety. Ubierają się w Sari i żyją w społecznościach przeznaczonych tylko dla nich. W Indiach Hidźry są uważane jako osobny płeć. ‚Trans gender‚ jest opcją, którą możesz wybrać w paszportach lub innych oficjalnych dokumentach.

Oprócz Hidźry, społeczność osób transpłciowych w Indiach ma inną grupę ludzi o nazwie Khotti. Oni często naśladują ruch i działania płci żeńskiej, i zachowują się jak kobiety w związku. To oznacza że ​​są oni często penetrowani przez Hidźrowie w związku seksualnym. Różnią się od Hidźry z tym że, żyją osobno i nie mają ceremonii inicjacji którą wielu Hidźrowie mają w swojej społeczności (jak odcięcie własnego penisa, jąder, moszny itp.)

Status społeczny Hidźrów i Khotti w Indiach jest żenujące. Większość z nich pracują jako prostytutki. Oni są często ofiarami brutalności (głównie przez ludzi którzy płacą za seks z nimi) i są nękani przez choroby takie jak AIDS. Nie ma mowy o edukacji w społeczności osób transpłciowych, ponieważ wiele z nich nie może funkcjonować jako normalni ludzie na codzień.

W północnych Indiach ludzie Hidźrowie są często zapraszani na wesela i ceremonie narodzin. Na przekór ich statusu społecznego, niektórzy ludzie uważają że oni przynoszą dobrobyt i dobrą wolę. Tańczą i śpiewają w wielu częściach północnych Indii. Ludzie wierzą że oni przynoszą szczęście i fortunę.

Z racji tego że mieszkam na południowej Indii, nie miałem żadnej okazji aby zobaczyć Hidźrów na codzień. Oni odwiedzali czasem południowy część kraju, i ludzie często patrzyli na nich i podziwiali. W południowych Indiach jest znacznie mniej ludzi transpłciowych(z wyjątkiem stanu Tamilnadu)

Mam bardzo ciekawe wspomnienie z mojego dzieciństwa dotyczące osób transpłciowych. Mieliśmy Pana mieszkającego w naszym osiedlu, który był żonaty i mieszkał ze swoją żoną i dziećmi. Ludzie mówili że często ubierał się w białe sari i stał na balkonie patrząc na pieszych. Ja przez długi czas tego nie wiedziałem, ale pewnego dnia zobaczyłem to na własne oczy i prawie pomyślałem że widziałem samego ducha. Nie mogłem uwierzyć w to co wiedziałem. Wkrótce ta rodzina musiała opuścić swoje mieszkanie, ponieważ sąsiedzi skarżyli się na jego zachowania. Byłem za młody żeby zrozumieć co wtedy zrobił ten człowiek. Teraz gdy o tym myślę, fascynuje mnie ta historia.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: