Transseksualizm w Indiach

Transseksualizm w Indiach

Ludzie transseksualni mają różne nazwy w różnych regionach Indii. Na północy ich nazywano Hidźra. (Jest to bardzo obraźliwe określenie) Hidźry zwykle rodzą się jako mężczyźni, ale ubierają się jak kobiety. Ubierają się w Sari i żyją w społecznościach przeznaczonych tylko dla nich. W Indiach Hidźry są uważane jako osobny płeć. ’Trans gender’ jest opcją, którą możesz wybrać w paszportach lub innych oficjalnych dokumentach.

Oprócz Hidźry, społeczność osób transpłciowych w Indiach ma inną grupę ludzi o nazwie Khotti. Oni często naśladują ruch i działania płci żeńskiej, i zachowują się jak kobiety w związku. To oznacza że ​​są oni często penetrowani przez Hidźrowie w związku seksualnym. Różnią się od Hidźry z tym że, żyją osobno i nie mają ceremonii inicjacji którą wielu Hidźrowie mają w swojej społeczności (jak odcięcie własnego penisa, jąder, moszny itp.)

Status społeczny Hidźrów i Khotti w Indiach jest żenujące. Większość z nich pracują jako prostytutki. Oni są często ofiarami brutalności (głównie przez ludzi którzy płacą za seks z nimi) i są nękani przez choroby takie jak AIDS. Nie ma mowy o edukacji w społeczności osób transpłciowych, ponieważ wiele z nich nie może funkcjonować jako normalni ludzie na codzień.

W północnych Indiach ludzie Hidźrowie są często zapraszani na wesela i ceremonie narodzin. Na przekór ich statusu społecznego, niektórzy ludzie uważają że oni przynoszą dobrobyt i dobrą wolę. Tańczą i śpiewają w wielu częściach północnych Indii. Ludzie wierzą że oni przynoszą szczęście i fortunę.

Z racji tego że mieszkam na południowej Indii, nie miałem żadnej okazji aby zobaczyć Hidźrów na codzień. Oni odwiedzali czasem południowy część kraju, i ludzie często patrzyli na nich i podziwiali. W południowych Indiach jest znacznie mniej ludzi transpłciowych(z wyjątkiem stanu Tamilnadu)

Mam bardzo ciekawe wspomnienie z mojego dzieciństwa dotyczące osób transpłciowych. Mieliśmy Pana mieszkającego w naszym osiedlu, który był żonaty i mieszkał ze swoją żoną i dziećmi. Ludzie mówili że często ubierał się w białe sari i stał na balkonie patrząc na pieszych. Ja przez długi czas tego nie wiedziałem, ale pewnego dnia zobaczyłem to na własne oczy i prawie pomyślałem że widziałem samego ducha. Nie mogłem uwierzyć w to co wiedziałem. Wkrótce ta rodzina musiała opuścić swoje mieszkanie, ponieważ sąsiedzi skarżyli się na jego zachowania. Byłem za młody żeby zrozumieć co wtedy zrobił ten człowiek. Teraz gdy o tym myślę, fascynuje mnie ta historia.

 

1 Comment

  1. Pan37

    14/03/2021 at 09:03

    U nas w kraju hidźra to dla nas crossdresser. Tylko że hidźra w indiach ujawnia się dla społeczeństwa i na weselach jest podziwiana jako przynosząca szczęście. U nas w polsce jak zobaczysz dziewczynę, to może być pani, albo crossdresser. U nas kosmetyki są bardzo dobre. Jak nie jesteś bi, to możesz być bardzo zły, kiedy całujesz dziewczynę, a potem wychodzi, że to crossdresser. Crossdresserom bardzo trudno wyjawić, że mają tam męski narząd, bo u nas w polsce przebieranki nie są akceptowalne. Jak kibic klubu sportowego rozpozna dziewczynę jako crossdressera, to jest nie dobre dla jego zdrowia. Bardzo dobrze mi się czyta. Chciałbym kiedyś poznać młodą Hidźrę do związku. Polacy którzy są bi, i nie chcą mieć dzieci, mają takie pomysły. Jay fajnie piszesz.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: