Wolność w Polsce- jak my Hindusi widzimy tę wolność

Wolność w Polsce- jak my Hindusi widzimy tę wolność

W Polsce mężczyźni i kobiety są wolni. Kobiety mogą żyć samodzielnie i nie potrzebują Mężczyźni, aby ją wspierali.

Kobiety i mężczyźni  mogą pracować i utrzymywać się w dobrym stanie. Jej życie nie zależy od tego, czy ma mężczyznę aby ją wspierać czy nie. Kobiety i mężczyźni mogą wychodzić nocą, pozostać spóźnieni, imprezować i wracać do domu pózno bez żadnych problemów. Chyba że mieszkasz w bardzo niebezpiecznej części miasta 🙂

Kobiety niezamężne w Indiach

Dla Kobiety z Indii jest to niewyobrażalne, aby przetrwać całe życie bez męża. Ciężko znaleźć kobietę, która żyje sama i nie potrzebuje kogoś aby dbać o nią lub jej chronić. Kobieta w Indiach nie jest bezpieczna. Potrzebuje ochrony przed widzami, innymi nieznajomymi. Mężczyźni w Indii są szowinistami. (Oczywiście nie jestem dumny z tego powodu, ale pamiętaj, że nie wszyscy Hindusi mężczyźni to Macho – szowiniści). W Indiach Kobietę niezamężną, która osiągnęła sukces i przetrwała do końca życia sama, jest trudne do znalezienia . Istnieją oczywiście wyjątki i można znaleźć niezależne silne kobiety w miastach metropolitalnych. Ale z czasu, i z presji rodziców ożenią się i wychodzą za mąż

Kobieta rozwódka w Indiach, nie otrzyma alimentów od swojego męża. Szanse jej przetrwania po rozwodzie są dość minimalne. Mężczyźni i kobiety po rozwodzie mają dużo trudów ze znalezieniem partnera małżeńskiego. Rodzice musieliby szukać nowego partnera i zorganizować ślubu od początku. A To kosztuje dużo pieniędzy i czasu dla rodziców. Z tego powodu wiele kobiet przebywa ze mężami, nawet jeśli istnieją przypadki przemocy domowej. W Indiach gdy kobieta jest po rozwodzie, społeczeństwo może na nią krzywo patrzeć.  Ludzie twierdzą, że kobiety się rozwodzą, ponieważ nie były skromni w małżeństwie i nie szanowały swoich mężów …itd. My uważamy ze Kobiety powinni być posłuszne wobec mężczyzn w Indiach. Mężczyźni podejmują wszystkie decyzje w domu i są lepsi od kobiet. Wiele razy rozwód nie jest opcją dla niej. Dlaczego byłaby bezdomna lub miałaby umrzeć z głodu, jeśli mogłaby mieszkać z mężem i dbać o swoje dziecko? Dla niej bycie Panną jest zbyt ryzykowne.

W Indiach Kobietę niezamężną, która osiągnęła sukces i przetrwała do końca życia sama, jest trudne do znalezienia

Miałem w szkole nauczycielkę która nie miała męża. Powiedziała ze nie potrzebuje mężczyżne w swoim życiu. Pamiętam ze była ona całkiem miłą i sympatyczną osobę. Na szczęście dużo ludzi ją akceptowali. Na kazdej część Indii to nie byłoby do akceptowania. Ona miała wykształcenie i po prostu dobrze jej się ułożyło w życiu. Dla mężczyzne znacznie łatwiej jest zostać singlem w Indiach. Może ma wiele powodów że chciał zostać singlem. Społeczeństwo nie będzie mówić, że jest nie normalnym człowiekiem .Jeśli bym miala siostrę, w porównianiu ja bym miał mniej nacisk od rodziców niz moją siostrę o wzięcia ślubu. W wieku 25,26 moje rodzice by juz sie martwili i zaczeli by ją sciskać aby wzieła ślub jak najszybciej.

Kiedyś moja  przyjaciółka zapytała mnie, czy są niezamężne kobiety w Indiach. Trwała długą pauzę i nie mogłem jej odpowiedzieć. Zauważyła natychmiast, że jest coś dziwnego i była rozbawiona z moją “myślącą twarzą”. Kobietom nie da się żyć bez męża. Moja twarz odpowiadała to wszystko. Nie byłem w stanie odpowiadać na to pytanie na ‘tak’ czy ‘nie’, bo nigdy nie pytano mnie o to w moim życiu. To było coś nienaturalnego dla mnie.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: