Wolność w Polsce- jak my Hindusi widzimy tę wolność

Wolność w Polsce- jak my Hindusi widzimy tę wolność

W Polsce mężczyźni i kobiety są wolni. Kobiety mogą żyć samodzielnie i nie potrzebują Mężczyźni, aby ją wspierali.

Kobiety i mężczyźni  mogą pracować i utrzymywać się w dobrym stanie. Jej życie nie zależy od tego, czy ma mężczyznę aby ją wspierać czy nie. Kobiety i mężczyźni mogą wychodzić nocą, pozostać spóźnieni, imprezować i wracać do domu pózno bez żadnych problemów. Chyba że mieszkasz w bardzo niebezpiecznej części miasta 🙂

Kobiety niezamężne w Indiach

Dla Kobiety z Indii jest to niewyobrażalne, aby przetrwać całe życie bez męża. Ciężko znaleźć kobietę, która żyje sama i nie potrzebuje kogoś aby dbać o nią lub jej chronić. Kobieta w Indiach nie jest bezpieczna. Potrzebuje ochrony przed widzami, innymi nieznajomymi. Mężczyźni w Indii są szowinistami. (Oczywiście nie jestem dumny z tego powodu, ale pamiętaj, że nie wszyscy Hindusi mężczyźni to Macho – szowiniści). W Indiach Kobietę niezamężną, która osiągnęła sukces i przetrwała do końca życia sama, jest trudne do znalezienia . Istnieją oczywiście wyjątki i można znaleźć niezależne silne kobiety w miastach metropolitalnych. Ale z czasu, i z presji rodziców ożenią się i wychodzą za mąż

Kobieta rozwódka w Indiach, nie otrzyma alimentów od swojego męża. Szanse jej przetrwania po rozwodzie są dość minimalne. Mężczyźni i kobiety po rozwodzie mają dużo trudów ze znalezieniem partnera małżeńskiego. Rodzice musieliby szukać nowego partnera i zorganizować ślubu od początku. A To kosztuje dużo pieniędzy i czasu dla rodziców. Z tego powodu wiele kobiet przebywa ze mężami, nawet jeśli istnieją przypadki przemocy domowej. W Indiach gdy kobieta jest po rozwodzie, społeczeństwo może na nią krzywo patrzeć.  Ludzie twierdzą, że kobiety się rozwodzą, ponieważ nie były skromni w małżeństwie i nie szanowały swoich mężów …itd. My uważamy ze Kobiety powinni być posłuszne wobec mężczyzn w Indiach. Mężczyźni podejmują wszystkie decyzje w domu i są lepsi od kobiet. Wiele razy rozwód nie jest opcją dla niej. Dlaczego byłaby bezdomna lub miałaby umrzeć z głodu, jeśli mogłaby mieszkać z mężem i dbać o swoje dziecko? Dla niej bycie Panną jest zbyt ryzykowne.

W Indiach Kobietę niezamężną, która osiągnęła sukces i przetrwała do końca życia sama, jest trudne do znalezienia

Miałem w szkole nauczycielkę która nie miała męża. Powiedziała ze nie potrzebuje mężczyżne w swoim życiu. Pamiętam ze była ona całkiem miłą i sympatyczną osobę. Na szczęście dużo ludzi ją akceptowali. Na kazdej część Indii to nie byłoby do akceptowania. Ona miała wykształcenie i po prostu dobrze jej się ułożyło w życiu. Dla mężczyzne znacznie łatwiej jest zostać singlem w Indiach. Może ma wiele powodów że chciał zostać singlem. Społeczeństwo nie będzie mówić, że jest nie normalnym człowiekiem .Jeśli bym miala siostrę, w porównianiu ja bym miał mniej nacisk od rodziców niz moją siostrę o wzięcia ślubu. W wieku 25,26 moje rodzice by juz sie martwili i zaczeli by ją sciskać aby wzieła ślub jak najszybciej.

Kiedyś moja  przyjaciółka zapytała mnie, czy są niezamężne kobiety w Indiach. Trwała długą pauzę i nie mogłem jej odpowiedzieć. Zauważyła natychmiast, że jest coś dziwnego i była rozbawiona z moją “myślącą twarzą”. Kobietom nie da się żyć bez męża. Moja twarz odpowiadała to wszystko. Nie byłem w stanie odpowiadać na to pytanie na ‘tak’ czy ‘nie’, bo nigdy nie pytano mnie o to w moim życiu. To było coś nienaturalnego dla mnie.

2 komentarze

  1. Pan37

    14/03/2021 at 18:43

    Wychodzi na to, że w indiach nawet jak mąż ma niskie wynagrodzenie, to kobieta i tak będzie siedzieć w domu i nie będzie narzekać? U nas w polsce kobieta jest Ładna, ale okropna (nie-kochana), bo jak mąż mało zarabia, to ona mimo że opiekuje się domem, to męża będzie gonić aby wziął jeszcze pół etatu, a jak mąż JEJ zaproponuje to samo, to obrazi się i będą ciche dni (bez sekksu), wtedy mąż chodzi na miasto, żona odkrywa zdradę, jest rozwód, ona idzie do Sądu i mąż płaci na dziecko, oraz na mieszkanie, w którym nie może mieszkać, jeśli żona wystąpi o zakaz zbliżania się. Ciebie też może to spotkać -wystarczy że na horyzoncie pojawi się ktoś atrakcyjniejszy z wyglądu (i bogatszy), wtedy cyk i masz problem, aż dziecko osiągnie 26 rok życia płacisz po 300zł jemu plus za mieszkanie, aby Twoja była miała gdzie mieszkać i to obowiązek. Jak nie płacisz, to przychodzi komornik i ściąga z wynagrodzenia.

  2. Agnes Di

    30/12/2021 at 18:02

    Pan37 I think you have a serious problem with yourself . Not every woman in Poland is bad, experiences shape us, but do not create us No matter what nationality, religion or race, if the husband loves his wife, shows her support, interests or understanding, she will then give him the same, plus family warmth.If you expect something, you must first show it yourself . If partners support each other, show affection, respect their families, their relationship will flourish.We live in such times, that we can always get into divorce and start life anew. A wedding is not the end of the world, and mutual respect is the most important. We should not define other people by the measure of our own experiences. More empathy .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: