Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie

Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie

To co przyciągnęło mnie do tej książki, to właściwie ten tytuł. Wszyscy ludzie których znam, są chorzy psychicznie. Odważny tytuł nie?

Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie

Kiedy ludzie szukają filmy do oglądania na netflixie czy zalukaj, to pierwszą co czytają to recenzje filmu prawda? Ile osób polubiło ten film? Jeśli opinie są byle jakie, raczej omijamy ten film nie?

Opinie na temat tej książki w Internecie były mieszane. Niektórzy rozumieli sarkazm pisarza, a niektórzy nie. Postanowiłem jednak sam sprawdzić.

Krystian jest kwintesencją naszego pokolenia. Pokolenie ludzi posiadających Instagram, Facebook, Twitter i Snapchat. Gdzie każdy jest alpinistą. Każdy ma zdanie na temat wszystkiego. (Ja też nie jestem święty w tej dziedzinie. Dla Hindusów przyznanie się do braku wiedzy na jakiś temat, to trochę jakby znakiem brak inteligencji. Więc kiedy ktoś mnie o czymś pyta, nawet jeśli nic nie wiem na dany temat, postaram się znaleźć coś do powiedzenia :D)

Krystian ma ponad 1000 znajomych na swoim Facebooku. Większości z nich nie zna osobiście. Jego najlepszymi przyjaciółmi są jego koty. Rudi, Pchełka i Junior. To nie są zwykłe koty. To są koty, które potrafią mówić. Krystian codziennie znajduje ukojenie w swoich kotach.

Krystian nie miał dużo szczęścia w miłości. Kiedyś kochał jedną dziewczynę. Nazywała się Alicja. Jednak to się nie wypaliło. Podobno jakiś pół-Żyd / pół-muzułmanin ukradł jego potencjalną dziewczynę. Krystian mówi, że kapitalizm i wolny rynek są główną przyczyną jego braku sukcesu w dziale miłości. Tak naprawdę według Krystiana, wszystko co jemu nie idzie w życiu, to wina Kapitalizmu i wolny rynek.

Dla ludzi takich jak Krystian miłość można znaleźć w Internecie. Miłości poszukuje za pomocą geolokalizacji. Ustaw swoją lokalizację i szukaj partnerkę. Zapomnij o poznanie kogoś normalnie w życiu codziennym.

Aby zarobić na chleb, Krystian pracuje jako Copy-writer. Ma umowę na dzieło. Nie ma ubezpieczenia społecznego ani medycznego. Zarabia najmniejszą krajową, i mieszka w najdroższym mieście w Polsce. Krystian raz zapytał swojego szefa o podwyżkę. Ale jego szef powiedział, ’ Ale przecież jak Krystian? Jesteśmy w końcu tylko startup’ em!”

Pierwszego dnia każdego miesiąca otrzymuje wypłatę Krystian. Ale wystarczy tylko na 3 dni. Wystarczy tylko na mieszkanie, i karmy dla kotów. Krystian żyje z laików z swojego konta na Facebooku. Zamiast jeść, pije wodę i pali papierosy.

Ale Krystian nigdy się nie poddaje. Ponieważ jest pisarzem! Właściwie Krystian ostatnio nie pisuje zbyt wiele. Planuje opublikować książkę pewnego dnia. Krystian nie ma czasu na pisanie. Praca, jego koty, problemy w życiu. Więc, jak on może pisać?? Ale zawsze mówi że jest pisarzem.

W dużym skrócie, Krystian jest całkowicie zagubiony. Ale postara się nikomu pokazać swoją niezaradność.

Każdy z nas jest Krystianem

Takich Krystianów wśród nas na pewno nie brakuje. Kiedy musimy przejść przez codzienną harówkę, czasami zapominamy jakie są nasze pasje czy pragnienie. Mamy rachunki do zapłacenia, koty do karmienia, latte do picia, zdjęcia do zrobienia w siłowni.

Autor pisze o tym jak życie jest nie sprawiedliwe. Kiedy nie możemy zrobić czegoś tak jak my chcemy, obwinimy innych. Rząd które nie wspiera aspirujących pisarzy, artystów czy muzyków. Praca która jest nie satysfakcjonująca. Matka lub ojciec, którzy nie byli dla nas wystarczająco kochający w dzieciństwie. Dziewczyna, która nas nie kochała. Lista jest długa.

Cieszę się, że przeczytałem tę książkę. Po raz pierwszy autor rozśmieszył mnie przez swoją książkę. Naprawdę! Pierwszy raz śmiałem się czytając niektórych jego tekstów 😀 Jeśli lubisz sarkazm, na pewno będzie Ci się podobało tą książkę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: