Zwyczaje Hinduskie – Horoskopy, wróżki i szamani

Zwyczaje Hinduskie – Horoskopy, wróżki i szamani

Jeden z moich znajomych w pracy opowiadał o jego przyjaciółce która spotkała z dwoma chłopakami na raz, i miała kłopotu przy wybraniu jeden z nich jako potencjalnego kandydata na swojego chłopaka.
Poszła więc do wróżki i zapłaciła 150 złotych, aby jej pomóc przy wybraniu właściwego kandydata na chłopaka. Kiedy mój przyjaciel opowiedział tą historię, cała sala wybuchła śmiechem. Większość z nich nie mogli w to uwierzyć. Jeden z moich znajomych żartował że mogła jemu zapłacić tą sumę, a on by wybrał odpowiedniego kandydata za 150 złotych.

Mieszkając w Indiach wiele razy usłyszałem tego typu historie. Więc ta historia mnie nie zdziwiła tak bardzo. Wymusiłem z siebie śmiechu żeby mój znajomych nie widzieli że w Indiach to jest postrzegane jako coś normalnego. Kurcze, nawet czytałem horoskopy codziennie mieszkając w Polsce przez kilka ładnych lat(tak tak byłem naiwny, ale stare zachowania ciężko jest nam wymazać z życia tak O nie?) Już od paru lat nie czytam te horoskopy. Chyba zmądrzałem się. W każdym razie przechodźmy do rzeczy.

Pierwszy spotkanie z Szamanem 

Moi rodzice próbowali wszystkiego, abym stał się posłusznym uczniem w szkole. Ale kiedy wszystkie ich starania poszło na marne, zabrali mnie do jednego Pana wróżka/ szamana. Pojechaliśmy więc do niego do jego miejsce zamieszkania. Cała atmosfera była przerażająca. Pokój pachnąc z kadzidełkami, zdjęcia Bogini kali która miała naszyjnik z czaszkami. Normalnie jak z horroru. Miałem wtedy prawdopodobnie 10 albo 12 lat.  Byłem zbyt przestraszony. On zaczął medytować przez chwilę i zaczął mówić jakby wiedział wszystko o moim życiu. Wymienił imię mojej nauczycielki i wspominał dokładną historię gdzie moja nauczycielka mnie oskarżyła o niekulturalne zachowania w szkole. Jeśli ten Pan wie tą historię z szkoły i do tego jeszcze imiona mojej nauczycielki, to musi mieć jakieś zdolności parapsychiczne, prawda? Powiedział mi że jeśli nie będę dobrym uczniem, będę miał wiele problemów w przyszłości. Ja ze strachu przyznałem się do błędu i obiecałem jemu że będę zrobić wszystko, aby być dobrym chłopcem. Nie wiedziałem wtedy że moi rodzice i ten guru stosowali taktykę strachu aby mnie zmieniać.

Wujek Chiromanta i Numerolog

Mój wujek studiował chiromancję która jest nauką czytania ręki danej osoby, aby opowiedzieć o ich przyszłości(palmist po angielsku). On również na bazie daty urodzenia odpowiada ludziom rożne rzeczy odnośnie tego co może wydarzyć w przyszłości. Politycy, aktorzy filmowi i muzycy odwiedzają go codziennie aby zadać mu pytania na różne tematy. Mój wujek jednak nie żyje z tego. Dla niego to jest pasją. Na codzień ma pracę na wyższym stanowisku w urzędzie. Studiował teksty wedyjskie w języku sanskryckim i czytał dużo na temat autoafirmacji i książki o naszej mitologi. Ludzie z różnych środowisk chodzą do niego by zapytać kiedy ich córka znajdzie obiecującego męża, albo 'Mój syn skończył studia w polibudzie i stara się o pracy w Dubaju. Kiedy może spodziewać tą pracę’? 'Moja córka ma 32 lata i jest rozwódką, czy znajdzie nowego męża? 'Proszę Pana, moja kariera polityczna idzie w dół. Czy myśli Pan że jeśli będę codziennie chodzić do świątyni i recytować mantrę, mam szansę wygrać tegoroczne wybory parlamentarne?’

Kiedyś mój wujek pokazał mi komórkę, gdzie miał pary tysięcy nieprzeczytanych wiadomości na WhatsApp od ludzi z prośbą o pomoc.  W pewnym momencie telefon się zablokował . Ludzie dają mu zegarki rado, telefony i inne cenne prezenty. Wszystko dzięki uprzejmości i wdzięczności za jego pracę. Wielokrotnie te osoby wracają do niego! Mój brat jest wielkim fanem mojego wuja. Ma już całą masę mantr od mojego wujka i codziennie je recytuje. Raz mi odpowiadał paru historii odnośnie tego jak zaczął widzieć różne zmiany w jego życia odtąd zaczął recytować te mantry.

Zwyczaje Hinduskie - Horoskopy, wróżki i szamani
Program telewizyjny wujka സാന്ത്വനം (pocieszenie)

Wujek ma nawet program telewizyjny o nazwie സാന്ത്വനം (pocieszenie po polsku) w którym udziela porad ludziom. Ludzie dzwonią do niego opowiadając o swoich problemach. W zamian on im opowiada: „Musisz odwiedzić świątynię pana boga Ganeśa 2 razy w tygodniu przez miesiąc” lub „zacznij recytować tą mantrę codziennie 200 razy”. Za dwa miesiące powinieneś zacząć widzieć pewne zmiany”.

Czy predykcja przyszłości, numerologia to wszystko prania mózgu ludzi? Czy to manipulacja?

W Polsce czy w Europie ludzie chodzą do księdza kiedy mają wątpliwości do różnych rzeczy dziejącą się w ich życiu. Ksiądz w jakiś sposób daje ludziom wiarę w siebie, i pocieszają ich i wysłuchają ich problemy. Polacy również chodzą do psychologów. My Hindusi wierzymy w siłach wyższych. Poza czynności które wykonujemy codziennie w życiu, wierzymy w karmy, i w życzliwości bogu. Jeśli będziemy mieć kłopoty w życiu powtarzamy mantry chwalących bogu, aby bóg nam dał czego co my pragniemy albo aby rozwiązywał nasze problemy. Dlatego mój wujek ma tyle klientów. Czy te mantry faktycznie działają? Chyba tak, bo ludzie wciąż wracają do niego.

Kiedy byłem młody nie miałem innej opcji tylko słuchać rodziców i chodzić do różnych szamanów, czy numerologów i słuchać ich opinie na temat naszej przyszłości.  My ludzie chcemy słyszeć i wierzyć to co nasz umysł pragnie. Dlatego ludzie kiedy mają problemy, wykorzystują porady szamana czy numerologa. Kiedy oni sami nie są w stanie poradzić się z stresami w życiu, skorzystają z takich typu usług. Jeśli kogoś to sprawia przyjemność to proszę bardzo.

w następnym poście napiszę o mantrach i o ich znaczenia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: