Zwyczaje Hinduskie- Mężczyźni trzymający się za ręce

Zwyczaje Hinduskie- Mężczyźni trzymający się za ręce

Bardzo często można zobaczyć mężczyźni w Indiach idących drogą, trzymając się za ręce. Mężczyźni z różnych środowisk, od wiosek po duże miasta, trzymają za ręce i chodzą po ulicach jak by byli partnerami. Czy są faktycznie partnerami? Czy to dlatego, że są gejami? NIE!

Mężczyźni w Indiach tworzą więź między sobą od bardzo młodego wieku. Mężczyźni znajdowaliby swoich najlepszych towarzyszy w sobie nawzajem.

W szkołach i na Uniwersytetach klasy są podzielone na 2 rzędy. Jeden rząd dla dziewcząt, a drugi dla mężczyzn. My mężczyźni, nie powinniśmy mieszać się z kobietami i porozmawiać z nimi podczas lekcji. Podczas przerwę można mieszać się z płcią piękną. To był czas, kiedy mogliśmy w końcu pogadać z dziewczynami 🙂 Ale jeśli nauczyciel miał się dowiedzieć że rozmawiamy z dziewczynami podczas lekcji, prawdopodobnie skończyłoby się to źle dla nas chłopców. Albo zostalibyśmy wyrzuceni z klasy, albo musielibyśmy pójść do dyrektora i przeprosić za nasze złe zachowanie. Pozostaje nam tylko znaleźć dobrego towarzysza wśród naszych męskich przyjaciół. Tworzymy specjalną więź z tą drugą osobą. W szkołach nie trzymaliśmy się za ręce idąc po szkolnym podwórzu (oczywiście byłoby to dziwne). Ale próbuję wyjaśnić wam więzi, które mężczyźni mają ze sobą w Indiach.

Niektórzy z nich nawet w dorosłości utrzymują silną więź z drugim mężczyzną i trzymają za rękę. Dlatego czasami może dla was wydaje się dziwnie widząc dwóch facetów trzymając za rękę i chodząc po ulicach. Dla Hinduskich kobiet jest to nic dziwnego. Oni pewni się zaaklimatyzowali z tym zwyczajem.

Tymczasem w Polsce mężczyźni i kobiety, czy w Uniwersytecie czy w szkołach, są w stanie łączyć się ze sobą, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać relacje z łatwością bez żadnego problemu. Jest to normalnie, i oni nie będą oceniani przez społeczeństwo za to.
Mężczyźni mają jednego lub dwóch kumpli z którymi grają w piłkę nożną, wychodzą na miasto, albo chodzą oglądać mecze. W tym samym czasie mają swoją partnerkę, z którą dzielą swoje życie, pasje i tworzą silną więź emocjonalną. Byłoby nienormalne, jakby mężczyzna w Polsce nie miał swoją partnerkę. Nie muszą szukać przyjaciela, z którym mogliby stworzyć silne więzi. Mogą znaleźć wsparcie, towarzystwo i zrozumienie dzięki swoją partnerkę.

Przez długiego czasu szukałem przyjaciela z którym mogłem dzielić z tym, co się dzieje w moim życiu. Wiem że można to interpretować jako coś złego w Polsce lub gdziekolwiek na zachodzie, jeśli chodzi o szukanie wsparcie emocjonalne wśród swoich kolegów. Pamiętam parę lat temu kiedy naprawdę brakowało mi męskiego towarzysza w moim życiu. Wtedy wciąż byłem przyzwyczajony do sposobu w jaki zostałem wychowany w Indiach. Kiedy jeden z moich przyjaciół w Polsce był zbyt zajęty swoim życiem lub nie poświęcał mi wystarczająco dużo uwagi, byłem smutny. Pomyślałem, że pewnie dlatego że coś było ze mną nie tak.

Zajęło mi dużo czasu aby pogodzić się z tym faktem, że już nie mieszkam w Indiach. Nadal mogę mieć moich męskich kumpli i mieć swoją partnerkę, z którą mogę dzielić się z moimi emocjami, historiami i czasami nawet  z problemami.

To jest fascynujące, ile można wnieść w życiu mieszkając w obcym kraju. To co jest standardem w jednym kraju, jest coś co nie może działać w innym kraju. To co działa w Indiach, nie musi działać w Polsce. Jak o tym myślę teraz, moje stare zachowanie wydaje się trochę naiwne. Może trochę za późno się orientowałem z tym co się działo z mną w Polsce. Ale cieszę się że zmieniłem swój sposób myślenia(chociaż nie do końca, czasem ten Hindus we mnie obudzi i muszę go wtedy wyciszyć. Nie mogę być na niego zły. mam go słuchać i mówić cicho tam :D). To jest kolejny krok w zmianie mojego sposób myślenia do Europejskiego, ale jednocześnie nie zapominając o moje korzenia i wartości Hinduskie.

1 Comment

  1. Patrycja

    06/02/2022 at 19:17

    Dzięki za ten wpis! Okazał się bardzo pomocny. Nie uciszaj w sobie za bardzo tych korzeni. To one czynią Cię wyjątkowym i wnoszą coś innego do naszego kraju. Cieszę się, że o tym piszesz na swoim blogu. Polsce w szczególności brakuje otwartości. Problem depresji wśród mężczyzn jest tutaj ogromny i myślę, że fakt, że ma się bliską osobę w postaci drugiego mężczyzny (niekoniecznie w erotycznym aspekcie) jest czymś niezwykle cennym i należy to pielęgnować. Pewnie chodzenie za rękę dwóch mężczyzn w tym kraju wciąż może być bardzo niebezpieczne, ale cieszyłoby mnie gdyby wszyscy mieli bliską osobę i potrafili otwarcie rozmawiać o wszystkim.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: