Jestem Hindusem, który mieszka w Polsce od 2009 roku. Moi Przyjaciele nazywają mnie Jay (w języku polskim Dżej). To nie jest moje pełne imię. Brzmi ono Jayakishore (Dżejakishore), a moje nazwisko to Rajkumar (Radżkumar). Wielu ludzi ma kłopoty z moim pełnym imieniem, więc, kiedy przyjechałem tutaj zdecydowałem się skrócić imię na Jay 🙂, a przyjaciele nazywają mnie moim nazwiskiem Rajkumar. Miło mi, kiedy Wy, Polacy, mówicie do mnie Rajkumar .

Powód, dla którego przybyłem do Polski nie był ściśle zaplanowany. Byłem tuż po studiach licencjackich w college’u i chciałem wyjechać z Indii. Ludzie pytają mnie, czy w Indiach jest tak źle, że chciałem przyjechać do Polski (co wyjaśnię w którymś z postów). Jestem absolwentem ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2011 roku skończyłem studia i zacząłem pracować w kilku różnych firmach we Wrocławiu. Obecnie pracuję w Polskiej Korporacji w branży sprzedaży.

Założyłem tego bloga, gdyż postanowiłem podzielić się z czytelnikami tym, w jaki sposób ja, Hindus, z perspektywy Indii widzę życie w Polsce. Co mnie zaskakuje, dziwi, w czym uważam, iż żyje się tu lepiej, a w czym trudniej. Może też tego bloga będą czytali inni Hindusi lub obcokrajowcy, którym pomogę zrozumiec mentalność Polaków? Bardzo bym się z tego cieszył.

Zachęcam Was do komentowania i dyskusji na łamach mego bloga:)

PS- ogromne podziękowanie dla Pani Ewy Błazej za porady i zachęcanie mnie do napisanie tego bloga.