Fundacji dziadka

Minął rok, odkąd dziadek nas odpuścił.
Aby jego wkład w świecie literackim zostały jeszcze długo zapamiętywane przez Keralczyków, moi rodzice i członkowie najbliższej rodziny założyli fundację o nazwie Panmana Foundation(fundacja Panmany)
Mój dziadek miał na imię Panmana Ramachandran Nair, ale na niego mówili Panmana.

Fundacji dziadka
Plakat ewentu 1
Fundacji dziadka
Plakat nr. 2

Fundacji dziadka

05ego czerwca(dzień rocznicy śmierć mojego dziadka), organizowaliśmy małą spotkanie z przekąskami, aby celebrować to co zrobił nasz dziadek przez całą karierę jako pisarz i poetę. Profesor Radhakrisznan, słynny powieściopisarz z Kerali był głównym gościem tego ewentu.

Dziadek był pionierem w promowaniu 'dobrego pisania i mówienia’ w języku Malajalam.. Postanowiliśmy więc przyznać nagrody pieniężne dla ludzi którzy uzyskały najlepsze oceny w egzaminie językowej Malajalam na studiach licencjackich w Kerali.
W tym roku 2 dziewczyny dostały po 8000 rupie nagrody. Jeśli chcesz wiedzieć, co mogą zrobić z 8000 rupii, to proszę bardzo. Przykładowo można-
Kupić używany skuter
Przyzwoity telefon komórkowy z systemem Androida
Używany laptop
Dwukierunkowy bilet lotniczy do północnej Indii.

Fundacji dziadka
Rozdawanie nagrody
Fundacji Dziadka
Profesor Radhakrisznan rozmawia

Moja mama jest bardzo dumna z osiągnięć mojego dziadka. Ona była jego ulubionym dzieckiem(dzięki temu zostałem ulubionym wnuczkiem dziadka 😀 :D) Dlatego bardzo zależało jej na założeniu fundacji. Materiały napisane przez niego są nadal używane w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Kerali. Uczniowie uczą się gramatyki i wymowy poprzez jego wierze, bajki, i książki o gramatyce.

Prawo mi nie pozwalał być członkiem jego fundacji. Musialbym mieszkać na stałe w Indii.  Ale to żaden problem. Przekazałem trochę pieniędzy(500 zł), na pokrycie kosztów fundacji i na nie zbędne rzeczy które będą potrzebne w dalszym działaniu fundacji. Jako członkowie rodziny mamy obowiązek zachować dobro imię naszego dziadka. Mam nadzieje że on będzie z nas dumny. Szczególnie z mojej mamy i ojca. Oni robią większość robotę związany z fundacją.

Kiedyś mi ktoś powiedział, że dziadek mi przekazywał lampę(wiedzę) i teraz ja mam obowiązek żeby lampa się jeszcze przez długi czas świeciła. Mój dziadek był potęgą w świecie literackim w Kerali. Nie wiem czy uda mi się być dokładnie jak mój dziadek. Ale byłoby miło pójść w jego ślady i robić to, czego zawsze chciał żebym zrobił. Czytać i pisać.

Być może ten post zmotywuje innych do zrobienia czegoś coś charytatywnego lub coś miłego dla innych. Jeśli tak, to byłby zaszczyt dla każdego z nas w naszej rodzinie.

Jeśli chcielibyście wspierać nas finansowo, to podaje numer konta bankowego fundacji.

PROF. PANMANA FOUNDATION

Numer konta- 117101000009184.

Bank- Indian Overseas Bank.

Adres- Gandhinagar, Trivandrum. Kod pocztowy- 695014

Swift kod- IOBAINBB001

email- panmanafoundation@gmail.com.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: