LGBT w Indiach

LGBT w Indiach

Sekcja 377 indyjskiego kodeksu karnego (IPC) z 1861 r., mówi że 'czynności seksualne przeciw naturze’ jest karalne i podlega dożywotniego pozbawienia wolności.
Zjawisko nienaturalneczynność seksualne przeciw naturze to są często używane słowa przez nasze społeczeństwo a nawet sądy, aby uniknąć wyraźnego określenia „homo seksualizm„. Nasz kodeks karny nie akceptuje homoseksualizm jako ważnego terminu.

Bardzo często w gazetach można poczytać- Policja złapała mężczyznę wykonującemu 'czynność seksualne przeciw naturze’. Nasze społeczeństwo i kultura nie akceptują homo seksualizm jako czegoś naturalnego.

Gdybym kogoś zapytał czym jest homoseksualizm, ludzie by zniechęcili mnie do mówienia/ zadawania pytań na ten temat. Od razu poczułbyś że jest to temat tabu. Pewnie moja babcia by pytała: „co?! przepraszam? Przestań mówić o takich rzeczach”. Wtedy już nigdy nie będziesz o tym pytać .

W szkołach żartowaliśmy z przyjaciółmi, że ktoś z naszych kolegów jest gejem. Kiedyś śmialiśmy się z tego i na tym to skończyło. To było coś modnego do powiedzenia między twoimi przyjaciółmi, aby się czuć męsko. Większość z nas nawet nie wiedzieliśmy że istnieje ​​homo seksualizm na tym świecie, ponieważ społeczeństwo nie akceptuje tego. Dlaczego więc mieliśmy mieć o tym jakiejkolwiek pojęcia?

Mam wspomnienia z mojego nastolactwa, które może wyjaśnić wam powszechny brak wiedzy na temat homoseksualizmu w Indiach. Poszliśmy razem z bratem do kina, gdzie jeden stary człowiek w wieku 40 lat zaczął nas czepiać. Zachowywał się jakby był naćpany i zaczął nas dotykać. Mój brat wpadł w gniew i krzyczał na niego żeby odszedł. Byłem przerażony i nie wiedziałem co się dzieje. Mój brat unikał tematu i nie wyjaśnił mi co się dzieje. Byłem zbyt przestraszony by go spytać.

W Indiach jest wielu homoseksualnych mężczyzn i kobiet, ale z powodu nieakceptowania homoseksualizmu w społeczeństwie, wielu z nich poślubi kogoś, mają dzieci i próbują wejść w trybie „normalnego życia”. Nie ma nawet szansę na rozmowę z Twoimi najbliższymi przyjaciółmi lub krewnymi na temat twojego homoseksualizmu.

Mogę sobie wyobrazić pustkę w oczach Hinduskich rodziców, kiedy ich syn lub córka powie im że jest gejem, lesbijką albo bi. Musicie pomyśleć o czymś co jest bardzo tabu w polskim społeczeństwie, aby zrozumieć co dla nas Hindusów oznacza homo seksualność. W tej chwili nic nie przychodzi mi do głowy….

Parady homoseksualne

Ponieważ zachód ma dużo dystans do homoseksualizmu i akceptuje to w społeczeństwie, wiele osób w miastach metropolitalnych takich jak Delhi, Bombaj i Bangalore zaczęli się przyznać do swoją orientację homoseksualną. Społeczność LGBT w tych miastach zorganizują często parady do równo praw osób homoseksualnych. Większość z nich chce aby rząd / sąd oficjalnie zaakceptował homoseksualizmu i zdekryminalizował go.

W tym samym nie ma szans żeby w małych miastach organizowali parady w tego typu. Pewnie grup jak RSS, i Śiwa sena by krytykowali i zniechęcili ich do organizowania parad dla równo praw homoseksualistów w Indiach.

24 sierpnia 2017 roku Sąd Najwyższy Indii przekazał społeczności LGBT w Indiach, wolność bezpiecznego wyrażania swojej orientacji seksualnej. Dlatego też orientacja seksualna danej osoby jest chroniona zgodnie z prawem kraju do prywatności. Jednakże Sąd Najwyższy nie uchylił bezpośrednio żadnych przepisów kryminalizujących relacje homoseksualne. Tak jak widzisz, nadal istnieje długa droga aby społeczeństwo pogodziło się z homo seksualnością.

Co myślę o homoseksualizmie jako Hindus?

Gdyby ktoś zadał mi to pytanie kilka lat temu jak mieszkałem w Indiach, prawdopodobnie nie byłbym w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Myślałem o tym jako zjawisko nienaturalne, jak to ujęłoby nasze społeczeństwo. Nasza kultura i religia tego nie akceptują, więc dlaczego miałbym nawet mieć opinię?

Nie tak dawno temu miałem okazję udać się na koncert Rave we Wrocławiu. Na tym koncercie spotkałem mężczyznę, który towarzyszył mojemu przyjacielowi, i zobaczyłem jak ta osoba całował się z innym facetem w pobliżu jednej z toalet. Na początku byłem zszokowany widząc dwóch całujących mężczyzn. Starałem się nie myśleć na ten temat i trzymać swoją postawę. Później jeden z tych osób zaczął na mnie spojrzeć od czasu do czasu, i zacząłem się czuć nie komfortowo. Właśnie w tym momencie zakwestionowałem moją tolerancję do homoseksualizmu. Jestem tolerancyjny wobec wszelkiego rodzaju orientacji między ludźmi. Może to jest całkowity ekshibicjonizm, którego nie akceptuje? Myślę że nawet jeśli byłby to ekshibicjonizm uczucia między mężczyzną a kobietą, musi on mieć pewne granice. Oba rodzaje otwartego ekshibicjonizmu mają swoje wady.

Właśnie w tym ostatnim roku naprawdę zacząłem myśleć na temat homoseksualizmu w społeczeństwie. Dowiedziałem się że homoseksualizm nie jest chorobą. Jest to coś z czym ludzie się rodzą. Nie ma szans aby osoba wybrała bycie gejem, lub bycie heteroseksualistą. To nie jest tak że „Ok, od teraz nie będę gejem albo lesbijką!”. Właśnie wtedy zacząłem akceptować orientację ludzi. Dopóki ludzie nie są typowymi ekshibicjonistami z swoją orientacją, nie mam żadnego problemu.

W następnym rozdziale napiszę o społeczności trans genderowej w Indiach.

2 komentarze

 1. Anka

  15/04/2018 at 08:17

  Piszesz o oficjalnym braku przyzwolenia na homoseksualizm, ale przecież w Indiach funkcjonuje tzw. trzecia płeć (Hidżra). Dla mnie to poniekąd forma homoseksualizmu.

  1. Hindus w Polsce

   16/04/2018 at 08:39

   Hej, właśnie dzisiaj o tym będziesz mogła czytać 🙂 Nie zapomniałem o nich. Wiem wiem, to taka dyskretna forma homoseksualizmu 🙂 Miłego dnia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: