Poznaj naszego nowego prezydenta

W lipcu odbył się wybory na stanowisko prezydenta Indii. Draupadi Murmu, kobieta z województwa Jharkand, została wybrana jako prezydenta naszego kraju. 15ty prezydent w historii rzeczpospolita Indii.

Poznaj naszego nowego prezydenta
Draupadi Murmu- Prezydent Indii. Zdjęcie z netu.

Czemu to jest taki wielki news pewnie się zastanawiasz. Będzie drugą kobietą na tym stanowisku i pierwszą przedstawicielką grup plemiennych w historii.

Pierwszy raz kiedy kobieta była prezydentem naszego kraju, to był w roku 2007. Między 2007 a 2012 Pratibha Patil była prezydentem republiki Indii.

Pani Draupadi jest przedstawicielką mniejszości etnicznej Santal, jednej z największych grup plemiennych Indii. Jeśli chcecie zrozumieć czemu to jest takie ważne, to posłuchajcie to.

W naszej historii muzułmanie, i ludzie wierzących w Hinduizmie, i w Sikhizmie już byli prezydentami, ale nigdy nie osoba z grup plemiennych. To jest tak jak by w Australii wybrali których z Aborygenów jako prezydenta Australii, albo w Stanach wybrali których z Indianie jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Różnica w naszym wypadku jest taka że ludzie jak Draupadi mamy kilkanaście milionów w naszym kraju. Nigdy nie zostali wyrzuceni z naszego kraju, przez nas Hindusów. Nie zostali tak żle traktowani jak rodowity Australijczycy albo Indianie w północnej Ameryki. Krwawa historia tam nie była. Ale zawsze byli niedostatecznie reprezentowani w polityce naszego kraju, albo w wojsku, czy w społeczeństwie.

Ludzie plemiennych mamy w każdym województwie w Indiach. Najczęściej mieszkają koło lasu, z dala od cywilizacji. Ubierają się skromnie, nie w dzinsach czy t-shirtach. Mają bardzo ciemną skórę. Ludzie ci mają różne przywileje. Oni żyją w zgodzie z naturą. Ich ziemia jest pod opieką. Nie można ich wyganiać z lasu np. Często są konflikty jak ludzie z zewnątrz próbują z nimi kierować. Bardzo często misjonariuszy próbują ich namówić na przejście do Chrześcijaństwa. Od kilku lat to jest już przestępstwem, i nie można już tego zrobić. Przez to że oni są mniejszością. Można za to pójść do więzieni.

Jak prezydent jest wybrany? Jak ten proces wygląda?

W każdym kraju jest partia rządząca i opozycja tak? w Polsce jest PIS, i opozycja. U nas partia rządząca jest BJP (Indyjska Partia ludowa), i opozycja, która jest mieszanką różnych małych partii. Każdym razie BJP i opozycje oboje mogą kogoś polecić na stanowisko prezydenta. Po jednej osobie, i w ten sposób BJP rekomendował tą panią, nie po to żeby robić dobry marketing, ale pani jak Draupadi mamy praktycznie zero w polityce naszego kraju. Poza tym ta pani będzie przykładem dla innych kobiet i facetów z różnych grup plemiennych naszego kraju. Opozycja również rekomendował jednego kandydata. Takiego pana, doświadczony polityk. Wybory odbywają się w sejmie.

Jest taka śmieszna sytuacja, że nie raz osoba z opozycji mogą głosować na pani Draupadi, jak nawet ona nie została rekomendowana przez partie którą reprezentujesz. Po wyborze jak pani Draupadi wygrała, była taka akcja że opozycja sprawdzała kto głosował na pani Draupadi. Póżniej są konsekwencję. Nie raz ludzie są wyrzucani z Parti, bo uważają ich za zdrajcami. Moim zdaniem, partie polityczne muszą ze sobą współpracować jeśli chodzi o wybory na prezydenta. Wiadomo, jak są wybory na premiera kraju, konkurencja jest ostra. Ale prezydent jest osobą która reprezentuje twojego kraju zagranicą. Jest twarzem kraju. Więc tutaj powinniśmy współpracować ze sobą. Ale jak to w polityce, ludzie zachowują jak dzieci.

Kilka ciekawostek na temat tej pani-

  • ma 64 lata, i jest najmłodszą osobą na tym stanowisku. Ever.
  • Była zamężna i miała dwóch synów i córkę. Jej mąż zmarł, i także dwóch synów. Szczerze nie wiem jak to się stało.
  • jest pierwszym prezydentem która urodziła się po niepodległości Indii.

Jeśli chcesz czytać ten news online, sprawdź ten link.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: