Czemu akurat Polska?

Czemu akurat Polska?

Słonce, ciepło, Kerala, Alapuzzha, Indie
Rzeka Alappuzha w Keralii

To jest pytanie, myślę, że każdy cudzoziemiec zostanie zapytany w Polsce.

Odpowiedziałem na to pytanie każdego dnia odtąd mieszkam w Polsce. To pytanie sprawiło, że zastanawiałam się nad tym, dlaczego akurat jestem w Polsce i dokładnie o tym co robię w swoim życiu. Czasami nie mam prostej odpowiedzi. Kiedy podróżuję sam, zadaję sobie to pytanie do tej pory.

Zanim będę CI odpowiadał na to pytanie, pozwolę siebie przedstawić. Pochodzę z Kerali, stan z południowej Indii. Wszędzie są palmy. Temperatura w ciągu dnia wynosi 33 do 18 stopni w ciągu nocy. Ludzie z Kerali są dobrze wykształceni i lubią być dobrze poinformowani o najnowszych wydarzeniach w polityce i z całego świata. każdy przeciętny Keralczyk codziennie rano czyta gazetę z kubkiem herbatę w ręku. Mamy zjawisko, które zaczęło się w latach 60-tych na początku lat 70-tych. Ponieważ poziom wykształcenia był wysoki w Kerali, a poziom wykształcenia w całym kraju nie był zbyt wysoki (dziś jest dużo lepiej), ludzie zaczęli emigrować do krajów arabskich. było tłum ludzi idąc za zarabianie lepszych pieniędzy do zagranicy aby prowadzić lepszego poziomu życia i aby pomagać rodzinne w Indii. To samo działo się po wejściu Polski do Unii Europejskiej, a ludzie zaczęli podróżować do Wielkiej Brytanii i Niemiec, aby poprawić jakość życia

W społeczeństwie była też taka duża presja w odniesieniu do Twojej pracy i wynagrodzenia. Sąsiedzi chwalili się swoimi synami i córkami w Australii, USA, Wielkiej Brytanii i w Emiratach. Był to symbol statusu. Kiedy jesteś w szkole sąsiedzi chwalili o swoich synach / córkach, jakie one mieli oceny w szkole, do jakiego uniwersytetu się dostali i jaką prace dostał w stanach zjednoczony lub w Anglii.

W moim przypadku planowałam, że muszę opuścić dom, ponieważ przez długi czas, byłem pod stałą ochroną moich rodziców. Dali mi wszystko, ale oczywiście chodzi o cenę przestrzegania zasad w domu. Czułem, że nadszedł czas, aby nauczyć się oddziaływać z ludźmi. W Indiach czułem, że potrzeba mi dużo czasu, aby być społecznie interaktywnym i poznać umiejętności społeczne. Więc postanowiłem podjąć ten krok z moim przyjacielem i przyjechać do Polski

Aaa..i wiem co będziesz teraz Pytać.., ale dlaczego nie Niemcy, USA czy Kanada? Wybrałem Polskę ze względu na tani koszt studiów. Obiecałem sobie, że nie będę wydawał fortuny, aby udać się do Wielkiej Brytanii, a potem wrócić do Indii, aby pracować. W Wielkiej Brytanii były wtedy surowe zasady dotyczące imigracji obywateli indyjskich. w Anglii nadal mają sztywne zasady jeśli chodzi o przyjęcie Hindusów do pracy lub do szkoły. Ale znacznie mniej niż kiedyś. Więc zapytałem rodziców o pozwolenie. Zabrali pożyczkę i pomogli mi wyjechać za granicę. Ja wciąż pamiętam ile ich kłopot musieli przejść do zapłaty tej pożyczki w całości.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox:

%d bloggers like this: